KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Uczniowie LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego bawili się na studniówce

Dodano:
garwolin - Uczniowie LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego bawili się na studniówce

W sobotę 8 stycznia w sali bankietowej Moderno w Górznie, uczniowie LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie bawili się na studniówce.


Zgromadzonych na sali gości, podczas oficjalnej części wydarzenia przywitali uczniowie.

W uroczystości udział wzięli m. in: dyrektor LO nr 1 Joanna Ostrowska, wicedyrektor Mariola Kostyra-Talarek, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły i  rodzice. Władze miasta reprezentował przewodniczący RM Jarosław Jaskuła. Na miejscu była też przewodnicząca rady rodziców Joanna Możdżonek-Sabak oraz przewodnicząca komitetu studniówkowego Monika Migas i oczywiście tegoroczni maturzyści z osobami towarzyszącymi.

- Te trzy lata były wyjątkowe, okraszane wzlotami i upadkami. Jednak mimo wszelkich trudności, z którymi przychodziło nam się mierzyć, dziś z uśmiechem i lekką nostalgią wspominamy tę nietypową przygodę  – mówił uczeń prowadzący część oficjalną.

- Znajdujemy się teraz w najbardziej zagadkowym momencie swojego życia. Jedną nogą stoimy u progu dorosłości, odpowiedzialności, zaś druga noga wciąż chce się ciągle bawić, a najlepiej nie myśleć o tym co przyniesie jutro – dodała współprowadząca.

Uczniowie podziękowali rodzicom za wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu problemów, dyrektor za dbanie o niepowtarzalną atmosferę nauki. Podziękowania trafiły też do nauczycieli i wychowawców

REKLAMA:


– Pisał Jan Kochanowski:"Zawżdy tak bywało, gdy 100 dni nauk zostało, wielce godni Żakowie biesiadowali na zdrowie" i my dzisiaj by tradycji stało się za dość spotykamy si na balu studniówkowym w szczególnym czasie, jeszcze w atmosferze świat Bożego Narodzenia, na początku nowego roku, w wyjątkowym czasie związanym z pandemią. Drodzy maturzyści, za nami niezwykłe, trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące nauki i pracy (…) Korzystajcie dzisiaj z tego pięknego czasu, dojrzeliście do tego, aby zmierzyć się nie tylko z wyzwaniami nauki zdalnej, lecz ze światem i swoimi marzeniami. Nikt nie może wam obiecać, że życie będzie proste, ale nie ma rzeczy niemożliwych. O marzenia trzeba walczyć - mówiła dyrektor, po czym życzyła młodzieży wspaniałej zabawy do białego rana.

-  Życzę wam wspaniałej zabawy. Zapomnijcie dzisiaj o koronawirusie, zapomnijcie o tych wszystkich troskach matury. Bawcie się, macie wspaniały zespół Eden, niezapomniane chwile przed wami. To wspaniała rzecz ta studniówka, ja swoją pamiętam ponad 40 lat. Jeszcze dokładnie bym ją opowiedział. Życzę wam, żeby ta zabawa w przerodziła się w następnym etapie waszego życia w wesołą, przyjemną, miłą atmosferę w szkole i na maturze - mówił przewodniczący rady miasta Garwolin Jarosław Jaskuła.

Przewodnicząca komitetu organizacyjnego studniówki Monika Migas i Joanna Możdżonek- Sabak, przewodnicząca rady rodziców imieniu rodziców podziękowały nauczycielom za kształcenie dzieci.

Bal rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów. Następnie przedstawiciele władz, dyrekcja, nauczyciele i rodzice zatańczyli walca profesorskiego. Zabawa studniówkowa z zespołem Eden trwała do białego rana.

zdjęcia: Robert Graff i LO w Garwolinie


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 20