KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (3 - 9 stycznia 2022 roku)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (3 - 9 stycznia 2022 roku)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


3 stycznia 2022 r.

Potrącenie pieszego w Garwolinie

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o potrąceniu pieszego na ul. 3 Maja w Garwolinie. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

4 stycznia 2022 r.

Podtopiona piwnica w miejscowości Sobolew

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o podtopionej piwnicy w Sobolewie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

5 stycznia 2022 r.

Zdarzenie drogowe na trasie S17 w Garwolinie

Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i samochodu dostawczego na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego mężczyzny oraz udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


7 stycznia 2022 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Górzno

Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Górznie. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz strąceniu nadpalonej sadzy i wybraniu jej przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Wola Rowska
Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Woli Rowskiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu piany ciężkiej do wnętrza budynku, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczyły dwa zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

8 stycznia 2022 r.

Mężczyzna przygnieciony przez drzewo w miejscowości Chromin

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o mężczyźnie przygniecionym przez drzewo w miejscowości Chromin. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która znajdowała się już w miejscu bezpiecznym - prywatnym samochodzie. Następnie poszkodowanego mężczyznę przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie w Lucinie
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o osobie poszkodowanej znajdującej się w budynku usługowym w miejscowości Lucin. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.

9 stycznia 2022 r.

Pożar śmieci w Wildze

Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze śmieci na ul. Leśnych Ludzi w Wildze. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na palące się śmieci. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.