KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Artystyczne poranki: Kto pokona Smoka Wawelskiego?

Dodano:
garwolin - Artystyczne poranki: Kto pokona Smoka Wawelskiego?

23 stycznia na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpi Teatr Animacji Falkoshow. To kolejne spotkanie z teatrem w ramach cyklu „Artystyczne poranki”. Tym razem dzieci poznają, a rodzice przypomną sobie, legendę prosto z Krakowa.

Teatr Animacji Falkoshow dał się poznać garwolińskiej publiczności podczas Festiwalu Saturator Teatralny. Podczas ostatniej edycji wydarzenia zaprezentował między innymi angażujący publiczność spektakl „Hej-ho, hej-ha orkiestra gra!” oraz barwne, muzyczne show „Iluzja marionetki”, które bawiło nie tylko dzieci, ale także rodziców.

Tym razem Falkoshow wystąpi ze spektaklem „O szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał” i przypomni młodym widzom legendę prosto z Krakowa.

W podaniu o Królu Kraku i Smoku Wawelskim można odnaleźć przesłanie, że spryt lepszy jest niż brutalna siła, a prawdziwą odwagę prezentuje często nie ten, kto najbardziej się nią chełpi. Spektakl inspiruje do stawiania legendzie różnych pytań np.: Po co stawiano kopce?

Przedstawienie rozgrywa się na barwnej skrzyni, która obracana, przestawiana, otwierana tworzy niezwykłe miejsca akcji. Bohaterami są lalki-świątki wykonane przez ludowego rzeźbiarza.
Spektakl opatrzony jest piękną muzyką, której wiodącym instrumentem są skrzypce.

Spektakl odbędzie się 23 stycznia o godzinie 10:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Bilety do kupienia na www.csik.garwolin.pl/kupbilet

REKLAMA:


Uwaga! Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 14 grudnia 2021 roku, w sali widowiskowej CSiK obowiązuje limit udostępnianych miejsc – 90 miejsc (30 proc.). Do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Przy zakupie biletu należy wybrać, czy jest to bilet dla osoby niezaszczepionej czy osoby zaszczepionej. Kupując bilet dla osoby zaszczepionej, kupujący zobowiązuje się do okazania certyfikatu szczepienia przy wejściu na spektakl.

Artystyczne poranki: „O szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał”
Teatr Animacji Falkoshow
23 stycznia, godz. 10:30
Bilety: 14 zł
www.csik.garwolin.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.