KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Oddali krew w ambulansie pod komendą

Dodano:
garwolin - Oddali krew w ambulansie pod komendą

W służbę garwolińskich policjantów, poza czuwaniem nad bezpieczeństwem, wpisało się już na stałe honorowe krwiodawstwo. W centrach krwiodawstwa brakuje krwi ratującej ludzkie życie. W tej sytuacji policjanci nie pozostają bierni i odwiedzają punkty krwiodawstwa. Tym razem chęć niesienia pomocy licznie zgromadziła policjantów, pracowników cywilnych i mieszkańców powiatu przy punkcie poboru krwi, który wczoraj stanął przed Komendą Powiatową Policji w Garwolinie.

Wczoraj mobilny punkt poboru krwi stanął na parkingu przy Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie. Była to kolejna zbiórka krwi zorganizowana przez policjantów. Krew oddawali funkcjonariusze i pracownicy cywilni garwolińskiej komendy. Również mieszkańcy powiatu zwrócili uwagę na ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie i chętnie przyłączyli się do szlachetnej akcji.

REKLAMA:


Fachowy i życzliwy zespół lekarsko-pielęgniarski, który cały czas miał pełne ręce pracy, czuwał nad sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia. Chętnych do udziału było bardzo dużo. Przez cztery godziny zgłosiły się 34 osoby.
- Dziękujemy wszystkim honorowym dawcom krwi i osobom, które włączyły się w przedsięwzięcie. Wasza bezinteresowna ofiarność, dzięki której możliwe jest ratowanie życia drugiemu człowiekowi, to piękny gest, godny najwyższego uznania. Szczególne podziękowania kierujemy do Oddziału Terenowego nr 49 w Garwolinie RCKiK oraz naszego kolegi, dzielnicowego Tomasza Pytlarczyka, głównego koordynatora akcji i propagatora idei dzielenia się cennym darem krwi, który już planuje kolejne zbiórki – mówi mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.