Wiadomości z Garwolina

Dary z Austrii dla ukraińskich uchodźców

Dodano:
garwolin - Dary z Austrii dla ukraińskich uchodźców

W sobotę do Garwolina przyjechała ciężarówka pełna darów prosto z Austrii. - Wspólnie z proboszczem kolegiaty w Garwolinie poprosiliśmy pochodzącego z Garwolina, a mieszkającego od lat w Austrii ks. Sławka Dadasa o pomoc w zorganizowaniu rzeczy, o które proszą nasi ukraińscy znajomi. Odzew przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni Caritas Górnej Austrii oraz mieszkańcom parafii Św. Rodziny w Wels – napisała na swoim Facebooku burmistrz Garwolina

 Marzena Świeczak.Część rzeczy będzie rozdysponowana wśród gości z Ukrainy przebywających na terenie Garwolina i okolic, część dzięki uprzejmości Roberta i Lewego dotarła przez punkt pomocy w Woli Uhruskiej bezpośrednio do potrzebujących w ukraińskim Szacku.

-  Było nam też niezmiernie miło gościć przez kilka dni przedstawicieli austriackiej społeczności. W sobotę odwiedziliśmy remizę OSP Leszczyny oraz dzięki uprzejmości Macieja Błachnio miejsce zorganizowanego pobytu uchodźców w Godziszu. W niedzielę wspólnie z Leszkiem Łuczywkiem oraz ks. Mieczysławem pokazaliśmy funkcjonowanie pomocy uchodźcom na terenie woj. lubelskiego. Nasi goście przekazali część pomocy wolontariuszom MOP Markuszów – dodaje włodarz.

REKLAMA:


- Przygotowujemy też kolejne transporty pomocy. Przyjaciołom z Austrii z całego serca dziękujemy i nieśmiało prosimy o więcej – informuje Marzena Świeczak.

Burmistrz Garwolina informuje też, że część darów została dostarczona do punktu pomocy w Woli Uhruskiej.

-  Intensywne dni, nowe znajomości i to co najbardziej cieszy relacje, które przeradzają się w realną pomoc. Bardzo gorąco dziękuję Oddziałowi GARDA Garwolin OP 1912 oraz pracownikom PWiK i urzędu miasta za pomoc w sprawnym (40 minut) rozładunku oraz rozdysponowaniu darów – kończy wpis włodarz.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 41

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.