Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (21 - 27 marca 2022 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (21 - 27 marca 2022 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.21 marca
W Celejowie po godz. 15 doszło do pożaru komory silnika samochodu osobowego. W zdarzenia brał udział jeden zastęp, akcja trwała ponad pół godziny.

22 marca

Kolizja i wypadek w Pilawie
W Pilawie o świcie doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i stada dzików. Ponad godzinne działania zastępu OSP polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz zmyciu jezdni.
O godz. 9:30 w Józefowie na trasie S17 doszło do zderzenia samochodu osobowego z barierami oddzielającymi jezdnie. W wypadku brał udział również samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Blisko trzygodzinne działania czterech zastępów straży polegały na odłączeniu źródła zasilania w pojedzie i sorpcji plamy oleju.

Zderzenie osobówki i ciężarówki
W odległości kilkuset metrów w zatorze drogowym na tym samym odcinku drogi doszło do zderzenia samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym. Ponad dwugodzinne działania zastępów straży polegały na wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do uwięzionego w pojeździe kierowcy, u którego ratownik medyczny stwierdził zgon. Następnie odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Wypadek – zderzenie dwóch samochodów
W Sulbinach na trasie S17 przed godz. 14 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w którym ucierpiały trzy osoby. Godzinne działania czterech zastępów polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch podczas prowadzonych działań był całkowicie zablokowany.

Pożar budynku stolarni
Tuż przed godz. 16 w Korytnicy doszło do pożaru budynku stolarni. Osiem zastępów przez ponad dwie godziny podawało prądy gaśnicze wody do wnętrza budynku i na jego dach. Następnie dokonano sprawdzenia pomieszczeń i dogaszono zarzewia ognia.

23 marca
W Garwolinie o godz. 19 jeden zastęp OSP dokonał neutralizacji plamy oleju na drodze powiatowej. Akcja trwała pół godziny.

W Żelechowie przed godz. 20 cztery zastępy udzieliły wsparcia Policji w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny. Akcja trwała pięć godzin i nie przyniosła rezultatu.

W Jaźwinach przed godz. 19 doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Cztery zastępy uporały się z pożarem w jedną godzinę.

24 marca

W Nowej Krępie zastęp OSP usunął drzewo powalone na drogę powiatową. Akcja trwała jedną godzinę.

Po północy w Sulbinach doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Dwa zastępy uporały się z pożarem opału składowanego w pomieszczeniu w nieco ponad godzinę. Ponadto oddymiono i sprawdzono pomieszczenia w budynku.

REKLAMA:


Przed godz. 10 w Woli Koryckiej Górnej zastęp OSP uwolnił sarnę zaplątaną w ogrodzenie przy trasie S17. Akcja trwała ponad pół godziny.
W Gończycach przed godz. 20 doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Dwa zastępy uporały się z pożarem w jedną godzinę.

25 marca
W Garwolinie przed godz. 13 trzy zastępy straży brały udział w zdarzeniu za stadionem sportowym, gdzie w cieku wodnym – dopływie Wilgi, doszło do podtopienia mężczyzny, który został wydobyty przez strażaków, a następnie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

26 marca
Po godz. 16 w Lipówkach na trasie S17 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Akcja pięciu zastępów trwająca trzy godziny polegała na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. Następnie przywrócono ruch na jezdni, który odbywał się jednym pasem, a obywateli Ukrainy podróżujących busem przetransportowano pojazdem strażackim typu mikrobus do hotelu, gdzie zajął się nimi pracownik Urzędu Gminy w Pilawie.

27 marca
W Starym Miastkowie po godz. 6 na drodze powiatowej samochód osobowy na łuku wypadł z jezdni i dachował. Działania trzech zastępów polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu zasilanie elektrycznego w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

W Garwolinie po godz. 19 w budynku wielorodzinnym ulatniał się tlenek węgla. Działania dwóch zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z czujnikiem wielogazowym do lokalu. Wykryto stężenia tlenku węgla zagrażające życiu. Dalsze działania polegały na zamknięciu dopływu gazu do piecyka oraz przewietrzeniu mieszkania.
W minionym tygodniu zastępy PSP oraz OSP uczestniczyły w 46 pożarach traw i poszycia lasów w miejscowościach: Rębków, Reducin, Kalonka, Gończyce (dwukrotnie), Sulbiny, Sławiny, Gończyce, Podłęż, Miastków Kościelny, Kraski Górne, Chotynia, Jaźwiny, Holendry, Kacprówek, Lipówki, Stary Miastków, Łaskarzew, Goździk, Przyłęk, Taluba, Rębków, Wola Rębkowska, Puznówka, Samogoszcz, Filipówka, Ostrów, Taluba, Jaźwiny, Garwolin, Wilchta (dwukrotnie), Ruda Talubska, Puznówka, Podłęż, Wilga, Goździk, Łętów, Kalinów, Tyrzyn, Jaźwiny, Maciejowice, Chęciny, Jaźwiny.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.