W poniedziałek 4 kwietnia w Gończycach policjanci ruchu drogowego przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 52-latek kierował audi mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. Równie nietrzeźwa była 54-letnia kobieta, kierująca seatem, zatrzymana wczoraj przez policjantów z posterunku w Wildze. Oboje pijanych kierowców straciło prawo jazdy.
Na początku tygodnia w Mrokowie funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego rowerzystę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkohlu. W miniony wtorek zaś w Sobolewie funkcjonariusze zatrzymali 20-latka, który jechał rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo okazało się, że wsiadając na pojazd popełnił przestępstwo, ponieważ sąd orzekł wobec niego zakaz kierowania rowerami.
Odpowiedzialności nie uniknie żaden z tych kierujących. Za wykroczenie, polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) i jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi) cykliści zapłacą grzywnę. O losie kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości zdecyduje sąd. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 2 lat więzienia.
Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami.@@@
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.