KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Policjanci zatrzymują pijanych prowadzących pojazdy

Dodano:
garwolin - Policjanci zatrzymują pijanych prowadzących pojazdy

Garwolińscy policjanci wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierowców samochodów, rowerów lub innych jednośladów. Wczoraj kobieta kierująca seatem w organizmie miała blisko 1 promil alkoholu. To jednak nie wszyscy nietrzeźwi kierowcy zatrzymani ostatnio przez policjantów. Po raz kolejny funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz powstrzymanie się od kierowania pojazdami po wypiciu alkoholu.

W poniedziałek 4 kwietnia w Gończycach policjanci ruchu drogowego przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 52-latek kierował audi mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. Równie nietrzeźwa była 54-letnia kobieta, kierująca seatem, zatrzymana wczoraj przez policjantów z posterunku w Wildze. Oboje pijanych kierowców straciło prawo jazdy.

Na początku tygodnia w Mrokowie funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego rowerzystę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkohlu. W miniony wtorek zaś w Sobolewie funkcjonariusze zatrzymali 20-latka, który jechał rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo okazało się, że wsiadając na pojazd popełnił przestępstwo, ponieważ sąd orzekł wobec niego zakaz kierowania rowerami.

Odpowiedzialności nie uniknie żaden z tych kierujących. Za wykroczenie, polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) i jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi) cykliści zapłacą grzywnę. O losie kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości zdecyduje sąd. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 2 lat więzienia.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.