Wiadomości z Garwolina

Łódką po Różanej w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Łódką po Różanej w Garwolinie

Ulica Różana w Garwolinie po roztopach i większych opadach deszczu na odcinku kilkudziesięciu metrów jest zalewana wodą. Problem miał powstać niedawno, po modernizacji ul. Asnyka. Miasto Garwolin pod koniec lutego obiecywało, że zajmie się problemem. Na razie nic się nie zmieniło. Mieszkańcy Działek są już nieco zirytowani sytuacją, ale dobry humor ich nie opuszcza. Niedawno zrobili sobie zdjęcia na ul. Różanej, podczas ''łowienia ryb''.


- Miejsce uwidocznione na zdjęciach jest miejscem najniższym, do którego spływają wody z sąsiadujących posesji. Problem się nasilił po wykonaniu modernizacji ulicy Asnyka. Urzędnicy miejscy na bieżąco monitorują sytuację. Urząd Miasta Garwolina informuje, że zostaną podjęte działania zmierzające do wykonania tymczasowego odwodnienia tego odcinka. Docelowe rozwiązania techniczne odwodnienia tego tego fragmentu ulicy będą realizowane przy kolejnym etapie modernizacji ulicy Różanej – informował pod koniec lutego Wojciech Zalewski, p.o. kierownika Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego w UM Garwolin.

REKLAMA:


Urzędnik twierdził, że problem zalewania jednej z posesji przy skrzyżowaniu nie leży po stronie miasta.
- Problem zalewania posesji w Urzędzie znany od kilku lat nie jest związany z odwodnieniem ulicy. Podczas przeprowadzonych oględzin posesji w dniu 24 czerwca 2020r. nie stwierdzono, aby zalewanie spowodowane było przez udział osób trzecich oraz stwierdzono, że właściwe będzie zlecenie przez właścicieli posesji specjalistycznej firmie wskazania rozwiązań technicznych zapobiegającym podtopieniu nieruchomości i wykonanie tych prac we własnym zakresie, gdyż miasto Garwolin nie może finansować tego typu przedsięwzięć na gruntach prywatnych – zaznacza Wojciech Zalewski.

W ubiegłym tygodniu pytania od Kuriergarwolinski.pl w sprawie Różanej, ponownie trafiły UM Garwolin. Czy UM podejmie interwencję?

zdjęcia: Czytelnik Jakub


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.