KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Bo sport niejedno ma imię! Tak świętowaliście z CSiK

Dodano:
garwolin - Bo sport niejedno ma imię! Tak świętowaliście z CSiK

6 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Sportu. Jeden dzień świętowania to jednak mało, dlatego Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprosiło mieszkańców do udziału w kilku wydarzeniach. Sport niejedno ma imię, a każda dyscyplina ma swoich wielkich fanów.

Było nocne pływanie w „Garwolance”, drużynowe zmagania w siatkówce, turniej w badmintona oraz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, maraton fitness. Każdy kto miał ochotę rozruszać się trochę na wiosnę, mógł znaleźć do tego okazję.

Blisko 9 km w 4 godziny

8800 metrów – dokładnie tyle przepłynął w 4 godziny Maciej Zysek – zwycięzca Nocnego Maratonu Pływackiego, który 1 kwietnia odbył w się w Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Było to pierwsze takie wydarzenie od kilku lat. Zawodnicy wystartowali o godzinie 22:00. Pływali tyle, ile starczyło im sił. I jak się okazało mieli ich wiele.  Większość z nich wyszła z wody po 4 godzinach, czyli po zakończonym limicie czasu. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Zawadka, który przepłynął 8600 metrów, a na trzecim – najmłodszych uczestnik zawodów – 16-letni Patryk Szajdziuk, który pokonał dystans 8050 metrów.

Czwórki na start!
A może gra zespołowa? 4 kwietnia w hali sportowej CSiK został rozegrany Turniej Czwórek Siatkarskich. W zawodach wzięło udział 5 drużyn, które walczyły o zwycięstwo pod okiem Jakuba Sokołowskiego. Oprócz doskonałej zabawy na zawodników będą czekały pamiątkowe medale i puchary.

Maraton Fitness – Wiosenne przebudzenie
To było pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ale na pewno nie ostatnie. Maraton Fitness został niezwykle ciepło przyjęty przez mieszkanki Garwolina i okolic, a instruktorki – Marlena Adamiec, Dominika Lis i Monika Jałosińska – pokazały, jak za pomocą ćwiczeń wydobyć z siebie pokłady pozytywnej energii. Trzy godziny fitnessu w różnych odsłonach oraz dwie godziny jogi dały uczestniczkom wydarzenia możliwość dobrania zajęć do swoich możliwości. Duży wysiłek przekładał się na jeszcze większe zadowolenie. Te panie, którym się spodobało, mogą teraz kontynuować swoją przygodę z aktywnością fizyczną podczas cotygodniowych zajęć organizowanych przez CSiK w salach fitness hali sportowej i „Garwolanki”. Szczegółowy program zajęć jest dostępny na www.garwolanka.com.pl

Wiosenne Mistrzostwa w Badmintonie

Dokładnie 6 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Sportu, odbyły się Wiosenne Mistrzostwa w Badmintonie. Ponad 30 zawodników walczyło o miejsca na podium i medale. Wśród nich byli zarówno dorośli, jak i dzieci. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwał Jerzy Rybicki. Najlepsi pod siatką w swoich kategoriach wiekowych okazali się: Zuzanna Mikulska, Ewelina Arczyńska, Maria Brzeźnicka, Arkadiusz Rudka i Marcin Kisiel. Drugie miejsce zajęli: Marysia Tobiasz, Zofia Stankiewicz, Anna Arczyńska, Franek Winek i Piotr Stankiewicz, a trzecie – Ola Kisiel, Amelia Stadnik, Joanna Cieszewska, Natan Staszczuk i Mateusz Domański.

Ze względu na trudne warunki pogodowe nie odbył się zaplanowany na 3 kwietnia „Bieg do wiosny” w ramach XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Nowy termin tego wydarzenia to 8 maja.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na FB CSiK.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.