KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Okradli aptekę, a skradziony sprzęt medyczny zastawili w lombardzie

Dodano:
garwolin - Okradli aptekę, a skradziony sprzęt medyczny zastawili w lombardzie

Policjanci z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego garwolińskiej komendy wpadli na trop trzech mężczyzn, którzy okradli jedną z aptek. Ich łupem padły ciśnieniomierze i termometry. Sprawcy sprzedali skradzione przedmioty, a także zastawili je w lombardzie. Policjanci odzyskali część sprzętu. Podejrzani przyznali się do przestępstwa, za które grozi do 5 lat więzienia.

Kryminalni wpadli na trop podejrzanych o kradzieże w jednej z aptek na terenie miasta. Ustalili również, w którym lombardzie zastawili sprzęt medyczny. Na podstawie zgromadzonego materiału  dowodowego policjanci zrekonstruowali, w jaki sposób dochodziło do przestępczego procederu. Mężczyźni, wspólnie lub na zmianę, wchodzili do apteki, skąd zabierali asortyment medyczny. Następnie wychodzili nie płacąc za towar. Ich łupem padały przeważnie ciśnieniomierze i termometry, które następnie sprzedawali innym osobom, jak również zastawili w jednym z lombardów. W wyniku kradzieży straty apteki wyniosły ponad 2 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego sprzętu.

Wszyscy trzej mężczyźni (31-51 lat) zostali zatrzymani. Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.