Wiadomości z Garwolina

Zatrzymane prawa jazdy, wysokie mandaty i punkty karne

Dodano:
garwolin - Zatrzymane prawa jazdy, wysokie mandaty i punkty karne

Tylko wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci z grupy SPEED po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę, przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości oraz dostosowanie jej do warunków ruchu.


Niestety na naszych drogach wciąż nie brakuje kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Aby ograniczyć liczbę wypadków i zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i pieszym, policjanci garwolińskiej drogówki codziennie studzą zapędy szybkich kierowców.

Wczoraj po godz. 15 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli szybko jadące renault. Wynik zarejestrowany na mierniku prędkości wykazał, że pojazd w Stoczku – przy ograniczeniu w obszarze zabudowanym do 50 – jechał 104 km/h. W konsekwencji, za rażące naruszenie przepisów, 43-latek z powiatu rzeszowskiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi. Na 3 miesiące zatrzymano także jego prawo jazdy.

REKLAMA:


Godzinę później patrol grupy Speed zatrzymał kobietę kierującą samochodem osobowym. Tym razem w Górznie na ulicy Długiej 40-latka z powiatu garwolińskiego przekroczyła dozwoloną prędkość o 54km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczanie do 50. Również tym razem policjanci nałożyli 1500 zł mandatu i zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Do konta kierowcy dopisali też 10 punktów karnych.

Policja przypomina:

Pamiętajmy, szczególnie z uwagi na zbliżający się okres Świąt Wielkanocnych, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy na duże niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej. Przed nami czas wzmożonego ruchu na drogach. Dla policjantów ruchu drogowego to czas wzmożonej pracy, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Na drogach miejskich, gminnych, powiatowych oraz krajowych pojawi się więcej patroli, które będą sprawdzać trzeźwość kierowców. Funkcjonariusze w głównej mierze będą też weryfikować prędkość z jaką poruszają się kierowcy. To od naszej odpowiedzialności zależy, czy bezpiecznie dotrzemy i wrócimy ze świąt.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.