Wiadomości z Garwolina

Gmina Maciejowice pozyskała na budowę nowego urzędu 2,8 mln zł

Dodano:
garwolin - Gmina Maciejowice pozyskała na budowę nowego urzędu 2,8 mln zł

13 kwietnia 2022 r. wójt Gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski i skarbnik gminy Jolanta Jedynak podpisali z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, reprezentowanym przez wiceprezesa Artura Michalskiego dwie umowy na dofinansowanie budowy nowego budynku Urzędu Gminy w Maciejowicach w technologii pasywnej.

Wczoraj wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski i skarbnik gminy Jolanta Jedynak podpisali z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, reprezentowanym przez wiceprezesa Artura Michalskiego dwie umowy na dofinansowanie budowy nowego budynku Urzędu Gminy w Maciejowicach w technologii pasywnej.
Łączna wartość dofinansowania wynosi 2 772 250,00 zł, w tym dotacja: 1 108 900, 00 zł i pożyczka 1 663 350,00 zł. Dofinansowanie pochodzi ze środków NFOŚiGW w ramach programu  „Niskoemisyjne budynki użyteczności publicznej”.

REKLAMA:


„Ogromne podziękowania kierujemy zwłaszcza do p. Wicepremiera Henryk Kowalczyk który od samego początku aktywnie wspiera nas w realizacji tej niezwykle ważnej dla naszego samorządu inwestycji i pozyskaniu na ten cel środków finansowych” – czytamy na FB gminy.

Na budowę urzędu samorząd łącznie pozyskał dofinansowanie ze środków zewnętrznych w kwocie 5 772 250,00 zł (w tym 3 000 000,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych), a całość przedsięwzięcia szacowana jest na kwotę 7 944 000,00 zł.

Będzie to jedyny budynek użyteczności publicznej na terenie całego powiatu garwolińskiego wybudowany w technologii pasywnej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 2

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

trole z jeziora (, #IP 6c6a8847cd) Odpowiedz

kowalczyk i chraaabina z wegrowskiej biblioteki lokuje 4 litery ...we wszystko i nic. liczA ze prezunio wystawi ich na fotel/liste w/do Brukseli. Moze redaktor sprawdzi i porowna ile gminy wydaja kasy na wynagrodzenia.

Maciek (, #IP a2a5205dba) Odpowiedz

Ten caly kowalczyk to chyba powinien zajsc sie wspieranie polskiego rolnictwa a nie takich cyrkow