Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 11 kwietnia 2022 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 11 kwietnia 2022 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


4 kwietnia 2022 r.

Pożar samochodu osobowego w Starym Goniwilku

Po godz. 15 w Starym Goniwilku doszło do pożaru samochodu osobowego. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP.

Zerwany dach w Łomnicy
W tym samym czasie w Łomnicy doszło do zarwania dachu na budynku mieszkalnym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu dachu przed opadami atmosferycznymi za pomocą plandek.
Po godz. 21 w miejscowości Jagodne doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. W działaniach trwających ponad jedną godzinę udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

6 kwietnia 2022 r.

Zderzenie osobówki i busa

Po godz. 13 w Mrokowie na trasie S17 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz busa. Działania trzech zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu źródła zasilania w pojazdach.

Samochód osobowy wypadł z drogi

Przed godz. 15 w Nowej Brzuzie samochód osobowy wypadł z drogi. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która została przetransportowana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.
Działania dwóch zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączaniu zasilania w pojeździe oraz dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

7 kwietnia 2022 r.

Awaria windy w Garwolinie

Po godz. 20 w Garwolinie doszło do awarii windy, w której uwięzione zostały dwie osoby. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy nawiązali kontakt głosowy osobami znajdującymi się w windzie, a następnie odblokowali uszkodzone drzwi.

8 kwietnia 2022 r.

Samochód osobowy wpadł do rowu

Po godz. 17 na trasie S17 w miejscowości Wola Korycka Górna samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. W działaniach trwających blisko jedną godzinę udział brały trzy zastępy straży.

REKLAMA:


Pożar sadzy w kominie domu w Chęcinach
W Chęcinach przed godz. 14 doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, podaniu prądów gaśniczych do wnętrza komina i strąceniu sadzy. W działaniach trwających prawie dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar samochodu osobowego w Maciejowicach
W Maciejowicach przed godz. 18 doszło do pożaru samochodu osobowego. Działania trzech zastępów trwające ponad jedną godzinę polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na palący się pojazd, co doprowadziło do ugaszenia pożaru.

9 kwietnia 2022 r.

Pożar pomieszczenia budynku gospodarczego

W Woli Rębkowskiej po godz.18 doszło do pożaru jednego z pomieszczeń budynku gospodarczego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do środka podając dwa prądy wody. Dalsze działania polegały na przelewaniu i dogaszaniu zarzewi ognia.

10 kwietnia 2022 r.

Karetka ugrzęzła na drodze

Przed godz. 13 w miejscowości Górzno zastęp straży został zadysponowany do pomocy karetce pogotowia, która utknęła się na grząskiej drodze dojazdowej do posesji. Działania trwały blisko jedną godzinę.
 
Zdarzenie drogowe z udziałem dwóch aut
W Trojanowie na trasie S17 doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Autami podróżowało łącznie sześć osób i żadna z nich nie odniosła obrażeń. Działania straży trwające ponad dwie godziny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania w pojazdach.

W dniach 4 - 11 kwietnia 2022 r. zastępy PSP oraz OSP uczestniczyły w 46 zdarzeniach związanych z usuwaniem drzew powalonych na budynkach, liniach energetycznych oraz drogach. Wszystkie te zdarzenia były następstwem intensywnych opadów śniegu występujących w piątek i sobotę poprzedniego tygodnia.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.