KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Znamy zwycięzców powiatowego etapu konkursu BRD

Dodano:
garwolin - Znamy zwycięzców powiatowego etapu konkursu BRD

W Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Gratulacje uczestnikom i zwycięzcom złożył komendant powiatowy policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Król oraz wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski.


Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Garwolinie przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym uczestniczyło łącznie 19 drużyn. W eliminacjach udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z gmin powiatu garwolińskiego. Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz z pytaniami, wspartymi fotografią, obrazującą konkretną sytuację na skrzyżowaniu.  Po podliczeniu punktów, ogłoszono zwycięskie drużyny:
    • w grupie I (uczniowie w wieku 10-12 lat) – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Garwolinie
    • w grupie II (uczniowie w wieku powyżej 12 lat) – Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Jóźwickiego w Górznie

REKLAMA:


Wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki, a na zwycięzców czekały także pamiątkowe statuetki. Gratulacje i podziękowania dla uczestników i opiekunów przekazał Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Król, który podkreślił, że konkurs to niezwykle cenna inicjatywa, wpływająca na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Komendant przekazał również na ręce Wicestarosty Powiatu Garwolińskiego podziękowania za wsparcie organizacji turnieju i ufundowanie nagród. Wśród osób, które sprzyjały idei konkursu, popularyzującego przepisy i zasady ruchu drogowego, była także dyrektor ZS nr 1 Marzena Tudek, która życzliwie ugościła organizatorów i uczestników w murach swojej szkoły.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 28 kwietnia 2022 roku w Zbuczynie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 15

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Thor (, #IP 81804fc87d) Odpowiedz

A fachowiec od ruchu drogowego NIKOŚ znowu ze strachu w portki narobił !!! Do tego się nadaje.

Garwolak (, #IP 42db59c61f) Odpowiedz

Sam robisz w portki