Wiadomości z Garwolina

Nawet sądowy zakaz nie powstrzymał go przed kierowaniem autem

Dodano:
garwolin - Nawet sądowy zakaz nie powstrzymał go przed kierowaniem autem

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Surowsze konsekwencje czekają 39-latka, który kierował autem pomimo orzeczonego zakazu, a na dodatek podczas kontroli drogowej okazało się, że był nietrzeźwy.


Kilka dni temu w nocy policjanci patrolowali teren Łaskarzewa. O godz. 1:50 na jednej z ulic zatrzymali do kontroli osobowe renault, którym kierował 39-latek. W toku czynności policjanci otrzymali informację z bazy danych, że mieszkaniec powiatu garwolińskiego ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie było 0,8 promila alkoholu.

Policjanci przygotowali dokumentację i niebawem 39-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.