Wiadomości z Garwolina

Grób Pawła Szweda odznaczony insygniami Orderu Krzyża Wojskowego

Dodano:
garwolin - Grób Pawła Szweda odznaczony insygniami Orderu Krzyża Wojskowego

29 kwietnia w Górznie odbyła się uroczystość realizowana w ramach projektu ''Pamięć Order''. Insygniami Orderu Krzyża Wojskowego oznakowany został grób poległego w Afganistanie w 2008 roku śp. kpr. Pawła Szweda.

W uroczystościach oprócz przedstawicieli Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz żołnierzy z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z st. chor. sztab. Dariuszem Kurzydła na czele, w którym służył poległy, brali udział członkowie rodziny kawalera - mama Hanna, bracia Daniel i Łukasz z żoną oraz ciocia kaprala Szweda, Ewa.

W uroczystości wzięli udział również: gen. dywizji Andrzej Reudowicz, Kanclerz Orderu Krzyża Wojskowego, mjr. Norbert Dźwigulski, zastępca szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Garwolinie, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak oraz przedstawiciele lokalnej prasy.
Modlitwę za poległego odmówił ks. ppor. Tomasz Cabaj.

Uroczystość zakończyło kameralne spotkanie z rodziną śp. kaprala Pawła Szweda i przedstawicielami lokalnych władz.

źródło i zdjęcia: Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 10

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.