Wiadomości z Garwolina

Policjanci odzyskali rower i zatrzymali podejrzanego o kradzież

Dodano:
garwolin - Policjanci odzyskali rower i zatrzymali podejrzanego o kradzież

Policjanci z Maciejowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Jednoślad zginął spod jednego ze sklepów. Funkcjonariusze odzyskali skradziony rower o wartości 1 tys. zł. Zarzut za to przestępstwo usłyszał 33-latek. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.Wczoraj do maciejowickiego posterunku zgłosił się 17-letni właściciel roweru wraz z opiekunem, który powiadomił funkcjonariuszy o jego kradzieży. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jednoślad warty 1000 złotych został skradziony dzień wcześniej spod jednego ze sklepów. Sprawą zajęli się policjanci z miejscowego posterunku. Funkcjonariusze szybko ustalili, że związek z tą kradzieżą może mieć 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. W trakcie dalszych czynności, podczas przeszukania pomieszczeń domniemanego sprawcy, funkcjonariusze ujawnili skradziony rower.

33-latek usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Odzyskane mienie wróciło w prawowite ręce.
Policjanci apelują do właścicieli rowerów o ich właściwe zabezpieczenie. Oto kilka rad jak uchronić swój rower przed kradzieżą:
    • nie zostawiajmy roweru niezabezpieczonego w miejscach publicznych np. przed sklepem,
    • zaopatrzmy się w solidne zabezpieczenie,
    • nie zostawiajmy rowerów na klatkach schodowych (nawet, gdy klatka wyposażona jest w domofon),
    • z pozostawionego roweru zdejmijmy wyposażenie dodatkowe np. licznik, lampki na baterie,
    • pozostawiajmy rower w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.