Wiadomości z Garwolina

Zabrał pieniądze ze znalezionego portfela. Usłyszał zarzut

Dodano:
garwolin - Zabrał pieniądze ze znalezionego portfela. Usłyszał zarzut

Za przywłaszczenie mienia odpowie 19-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Mężczyzna znalazł portfel z gotówką przed jednym ze sklepów w Garwolinie. Pieniądze zabrał, a portfel zostawił w pobliżu miejsca, w którym go znalazł. Mężczyzna usłyszał już zarzut w garwolińskiej komendzie policji.


Kilka dni temu do garwolińskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony, który złożył zawiadomienie o przywłaszczeniu kilku tysięcy złotych, do którego doszło na sklepowym parkingu na terenie Garwolina. Tam 43-letniemu zgłaszającemu portfel wypadł, gdy wsiadał do samochodu. Leżącą przed sklepem zgubę podniósł i zabrał nieznany mężczyzna. W portfelu znajdowało się łącznie 5 tysięcy złotych w różnych walutach. Całe zdarzenie widziała na szczęście inna osoba.
Podjęte przez policjantów czynności w tej sprawie doprowadziły do ustalenia tożsamości 19-letniego sprawcy, który przywłaszczył pieniądze, a portfel wyrzucił w pobliżu miejsca, w którym go znalazł. „Szczęśliwy” znalazca, mieszkaniec powiatu garwolińskiego za część gotówki od razu kupił alkohol dla siebie i swoich znajomych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

REKLAMA:


19-latkowi policjanci przedstawili zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał. Podejrzany poddał się dobrowolnie karze grzywny oraz zobowiązał się do naprawienia szkody i zapłaty na rzecz pokrzywdzonego równowartości poniesionych strat w wysokości 5 tysięcy złotych. Będzie musiał także ponieść koszty postępowania.

Policja przypomina, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe należy zgłosić ten fakt policji albo przekazać do biura rzeczy znalezionych. W powiecie garwolińskim znalezione rzeczy można odnieść do Biura Rzeczy Znalezionych, które prowadzone jest przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie, mieszczące się przy ul. Mazowieckiej 26 w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.