Wiadomości z Garwolina

Poszukiwany przez SR w Garwolinie podał policjantom fałszywe dane

Dodano:
garwolin - Poszukiwany przez SR w Garwolinie podał policjantom fałszywe dane

Dzielnicowi z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży. 30-latkowi bardzo zależało na tym, aby policjanci nie odkryli jego prawdziwej tożsamości i dlatego podczas legitymowania podał dane swojego brata. Ci jednak nie dali się przechytrzyć, odnaleźli ukrywany przez niego dowód osobisty i odkryli, co mężczyzna starał się przed nimi zataić. W konsekwencji 30-latek usłyszał zarzuty za dokonaną kradzież, otrzymał mandat karny za wprowadzanie w błąd policjantów i trafił do

 aresztu.


Kilka minut przed godziną 18.00 dzielnicowi z komendy na Pradze Północ otrzymali interwencję dotyczącą kradzieży w drogerii. Na miejscu ustalili, że jeden z klientów został ujęty po tym, gdy próbował wynieść ze sklepu markową szczoteczkę do zębów oraz końcówki do niej. Ich wartość wyniosła 700 złotych.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę z wypowiedzi ustnej, ponieważ oświadczył, nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, a następnie go zatrzymali.
30-latek trafił do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Tam mundurowi szczegółowo go przeszukali i znaleźli ukrywany przez niego dowód osobisty. Okazało się, że dane, które mężczyzna im podał są inne, niż te widniejące w dokumencie. 30-latek przyznał się, że podczas legitymowania podał dane swojego brata, gdyż bał się dalszych konsekwencji.

REKLAMA:


Gdy dzielnicowi sprawdzili prawdziwą tożsamość mężczyzny wyszło na jaw, że jest on poszukiwany. Sąd Rejonowy w Garwolinie wydał 4 nakazy doprowadzenia go w celu odbycia 45 dni zastępczej kary aresztu. Ponadto Prokuratura Rejonowa w Garwolinie wydała Zarządzenie o ustalenie jego miejsca pobytu do celów prawnych.

Dzielnicowi nałożyli na mężczyznę mandat karny za wprowadzenie ich w błąd podczas legitymowania. Następnie dochodzeniowiec z zespołu ds. przestępczości przeciwko mieniu przedstawił mu zarzut za kradzież, za którą grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Po czynnościach procesowych 30-latek trafił do aresztu, gdzie odbędzie zasądzone wcześniej kary pozbawienia wolności.
Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

kom. Paulina Onyszko/mk http://pragapn.policja.waw.pl, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP d0b4c1ddc6) Odpowiedz

Nowość. Jak pewien policjant 3 razy miał wypadek po pijaku i podstawial żonę albo rodzinę to bylo cicho jak po smierci organisty. Ale to wkrotce wyjdzie na jaw i beknie i on i ci co go ukrywali oraz pomagali by prawda na jaw nie wyszła