KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Już dziś Garwolińska Noc Muzeów bez Muzeum

Dodano:
garwolin - Już dziś Garwolińska Noc Muzeów bez Muzeum

III Garwolińska Noc Muzeów bez Muzeum zbliża się wielkimi krokami. Już w sobotę 14 maja 2022 r. odbędą się wystawy, spacery i projekcje filmów. W tym roku wykraczamy również poza granice miasta, a to dzięki partnerom i przyjaciołom z nami współpracującymi. Podczas tego wieczoru będzie można poznać historię miejsca swojego zamieszkania, poznać życiorysy ciekawych ludzi i historię miejsc, które niejednokrotnie mijając codziennie - nie mamy świadomości o ich wartości historycznej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.Mamy nadzieję że wszyscy dla których historia miasta nie jest obojętna i bez względu na swój wiek, znajdą coś dla siebie!

Garwolin
Standardowo otwarte będzie mini muzeum na Senatorskiej 39, a w nim zdjęcia, mapy, i inne ciekawe eksponaty. W tym roku coś szczególnie specjalnego! W tym miejscu będzie można spotkać pasjonatów historii i wymienić się z nimi informacjami.
Otwarte w godzinach 15:00-21:00.
(Garwolin ul. Senatorska 39)
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprezentuje swoje zbiory regionalne, zdjęcia i kroniki jakie znajdują się w jej posiadaniu, stare książki i gazety lokalne w godzinach 16:00-20:00.
(Garwolin ul. Nadwodna 1)
Izba Regionalna w Garwolinie Pani Joanny Skwarczyńskiej. Izba Regionalna w Garwolinie jest prywatną placówką muzealną w której są gromadzone, katalogowane i eksponowane zbiory pokazujące tradycyjne metody pracy i życia na wsi na przełomie XIX i XX wieku. Otwarta będzie w godzinach 16:00-21:00.
(Garwolin ul. Henryka Sienkiewicza 31
Biblioteka w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie. Dla zwiedzających czekać będą zbiory biblioteki, zdjęcia i kroniki szkolne. Biblioteka otwarta będzie w godzinach 16:00-20:00.
(Garwolin ul. Żwirki i Wigury 16)
Weteran Klub Tur Garwolin, będzie można podziwiać dwukołowe i trzykołowe zabytkowe motocykle. Członkowie Weteran Klub Tur Garwolin przyjadą na Senatorską 39 o godzinie 18:00.
Setki hełmów, prądownic i przyrządów strażackich będzie można oglądać u p. Mieczysława Jańca w godzinach 16:00-20:00.
(Garwolin ul. Młyńska 13, róg Polskiej)
Spacery po cmentarzu parafialnym z Anną Ogonowską. W godzinach 15:00, 16:30, 18:00. Miejsce zbiórki pod kaplicą św. Antoniego.

Łaskarzew
SPACERY HISTORYCZNE PO ŁASKARZEWIE
15:00 - Spacer historyczny. Miejsce zbiórki pod Domem Pracy Twórczej “Bajka” WRACAMY DO KORZENI - WYSTĘPY W STODOLE
18:00 - Wystawa historyczna z Instytutu Pamięci Narodowej (Stodoła w Alejkach)
18:00 - Pokaz tańca ludowego w wykonaniu Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie
18:30 - Tradycje i zwyczaje w Łaskarzewie i okolicy - opowiadać będzie Koło Gospodyń  “SERBIANKI” w Łaskarzewie
NOCNE KINO HISTORYCZNE
19:30 - Film z ZYGMUNTEM WARSZAWEREM
Nigdy niepublikowany wywiad, w którym Warszawer wspomina przedwojenny Łaskarzew i jego mieszkańców! Miejsce: Stodoła w Alejkach. Czas trwania: 2,5 godziny

Maciejowice
Muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach otwarte będzie w godzinach 16:00-21:00


Gończyce
Stodoła u Kazika Paciorka (Gończyce 89) otwarta będzie w godzinach 16:00-00:00

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.