KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Oszustwo na BLIKa przez komunikator

Dodano:
garwolin - Oszustwo na BLIKa przez komunikator

Pomimo wielu ostrzeżeń, wciąż niestety nie brakuje osób, które są okradane metodą na BLIKa. Tym razem pieniądze straciła mieszkanka gminy Sobolew, która kilkukrotnie wygenerował kody BLIK. Myślała, że pomaga swojej krewnej, która wysłała do niej wiadomość za pośrednictwem popularnego komunikatora.

Po zatwierdzeniu kodów 27-latka zaczęła podejrzewać, że została oszukana. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, haker przejął konto użytkownika na komunikatorze i podając się za krewną, nakłonił kobietę do wygenerowania kodów BLIK oraz zatwierdzenia transakcji. Oszukana mieszkanka gminy Sobolew straciła 4 tysiące złotych, a o przestępstwie powiadomiła policję.

Policja ostrzega:
Oszuści nie rezygnują ze znanej metody wyłudzania pieniędzy na BLIKa. Hakerzy przejmują konta na profilu społecznościowym i komunikatorach, podszywają się pod znajomych lub dzwoniąc podają się za pracownika banku. Aby uchronić się przed tego typu oszustwem należy pamiętać, aby nigdy nie udostępniać danych konta bankowego, danych logowania na konto, danych karty kredytowej oraz kodu BLIK. Jeśli nasz krewny lub znajomy chce pożyczyć pieniądze, najpierw do niego zadzwońmy, jednak nie przez komunikator.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.