KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Otrzymują odszkodowania po szczepionkach

Dodano:
garwolin - Otrzymują odszkodowania po szczepionkach

PAP i Business Insider podają za rzecznikiem praw pacjenta, że wszczęto 418 postępowań odszkodowawczych dla osób, które po szczepieniu na COVID miały mieć ciężkie niepożądane odczyny poszczepienne. Najwyższa dotychczas kwota wypłacona jednemu pacjentowi to 87 tys. zł. W sumie ok. 700 tys. zł.


Rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec informuje, że odszkodowania należą się osobom, które miały wstrząs anafilaktyczny albo okres hospitalizacji nie krótszy niż 14 dni. Wiadomo, że co najmniej 40 osób otrzyma odszkodowanie.

Rzecznik zaznaczył, że "z tych 40 spraw – 20 to są wstrząsy anafilaktyczne, a 20 sprawy poważniejsze, gdy hospitalizacja trwała powyżej 14 dni, i to jest m.in. zespół Guillain-Barré". Wytłumaczył, że dochodzi w nim do porażenia nerwowego i wśród łagodniejszych objawów są bóle mięśni, drętwienia i niedowład.

Business Insider, PAP

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.