KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Otrzymali awanse na Dzień Strażaka

Dodano:
garwolin - Otrzymali awanse na Dzień Strażaka

Dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Zasłużeni strażacy otrzymali awanse i wyróżnienia za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Wydarzenie było szczególne, ponieważ w tym roku obchodzimy jubileusz 30-lecia utworzenia Państwowej Straży Pożarnej w Polsce.


W dzisiejszej uroczystości uczestniczył m. in. przedstawiciel mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Sławomir Jędrych.

Po wprowadzeniu sztandaru, zaproszonych gości przywitał st. bryg. Krzysztof Tuszowski, komendant powiatowy PSP w Garwolinie.
Komendant złożył życzenia strażakom i pracownikom cywilnym KP PSP w Garwolinie w dniu ich święta. Zwrócił się także do przedstawicieli strażaków – ochotników i podziękował im za działalność ochotniczą, za bezinteresowna pomoc i za ofiarna służbę.

Następnie nastąpiło odczytanie aktów nominacyjnych i wręczenie wyróżnień funkcjonariuszom KP PSP w Garwolinie.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał z dniem 4 maja 2022 roku:
- st. kpt. Wojciechowi Krupa stopień młodszego brygadiera
- kpt. Sebastianowi Świąder stopień starszego kapitana
- kpt. Robertowi Maszkiewiczowi stopień starszego kapitana.

REKLAMA:


Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadał z dniem 4 maja 2022 roku:
- asp. Marcinowi Wojda stopień starszego aspiranta
- mł. asp. Jarosławowi Jakubaszkowi stopień aspiranta
- mł. asp. Łukaszowi Świesiulskiemu stopień aspiranta

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadał z dniem 4 maja 2022 r.
- mł. ogn. Pawłowi Basakowi stopień ogniomistrza
- sekc. Piotrowi Meterze stopień starszego sekcyjnego
- st. str. Mateuszowi Belkiewiczowi stopień sekcyjnego
- st. str. Cezaremu Dymek stopień sekcyjnego
- st. str. Dominikowi Wielgoszowi stopień sekcyjnego.


- Jesteśmy bardzo wdzięczni za nadane nam wyróżnienia. Sekcyjny, ogniomistrz, aspirant, kapitan - wszyscy służymy ludziom pomagając w ratowaniu zdrowia, życia – mówił w imieniu wyróżnionych strażaków mł. bryg. Wojciech Krupa. - Dziękujemy za dobrą atmosferę w miejscu naszej pracy. Awansowanym gratuluję, życzę wszystkim pomyślności – dodał.

Kapelan strażaków ks. Kazimierz Momont poświecił nowe samochody i sprzęt strażacki. Zgromadzone władze państwowe, samorządowe oraz przedstawiciele firm i instytucji otrzymali podziękowania za pomoc strażakom w zakupie samochodów i sprzętu oraz pomoc w pozyskiwaniu środków na nową strażnicę PSP, która zostanie wybudowana w GSAG.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 92

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Maciek (, #IP 9f8edfa98e) Odpowiedz

Ten pseudo posel po co tam ?