Garwolin Sport

Ponad 1,5 mln zł na rozwój bazy sportowej w powiecie garwolińskim

Dodano:
garwolin - Ponad 1,5 mln zł na rozwój bazy sportowej w powiecie garwolińskim

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali. Ponad 1,5 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na realizację inwestycji w powiecie garwolińskim. Już niebawem w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022” powstaną nowe boiska, wyremontowana zostania sala sportowa i powstanie tor do pumptracku.


Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, z roku na rok obiektów sportowych na Mazowszu jest coraz więcej. – Mazowszanie potrzebują miejsc do uprawiania aktywności fizycznej. Jak wiadomo sport to zdrowie, a my inwestujemy w zdrowie naszych mieszkańców. Pomagamy budować i remontować obiekty sportowe, bo chcemy, aby wszyscy mieli równy dostęp do takich miejsc – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie siedleckim i powiecie mińskim wsparcie w wysokości 8 mln zł trafi na realizację 44 inwestycji.

– Zainteresowanie programem było ogromne. Wpłynęło do nas ponad 250 wniosków. Wybór nie był łatwy, bo wśród tych wszystkich zgłoszeń było bardzo dużo ciekawych i przede wszystkim od dawna wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Podjęliśmy więc decyzję o zwiększeniu środków i w tym roku na realizację inwestycji sportowych przeznaczamy rekordowe 41 mln zł – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

REKLAMA:


Pozyskane z budżetu województwa mazowieckiego środki samorządy przeznaczą na budowę, modernizację czy też remont obiektów sportowych takich jak: hale i boiska sportowe, korty tenisowe, skateparki, lodowiska czy też obiekty do uprawiania sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), place sportowo-rekreacyjne.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie przekracza 300 tys. zł. Inwestycje będą zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia br.

Lista dofinansowanych projektów w powiecie garwolińskim:
– modernizacja kompleksu sportowego w miejscowości Unin, gmina Górzno – 150 tys. zł;
– modernizacja infrastruktury boiska sportowego w Gończycach – 240 tys. zł;
– remont obiektów sportowych w miejscowości Głosków – 100 tys. zł;
– budowa toru sprawnościowego przy Zespole Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie – 74,9 tys. zł;
– modernizacja boiska sportowego w Miastkowie Kościelnym – 250 tys. zł;
– modernizacja istniejącego boiska sportowego w miejscowości Górki – 187 tys. zł;
– rekreacyjny obiekt małej architektury lokalizowany w miejscu publicznym, budowa toru rowerowego typu pumptrack w Sulbinach, gmina Garwolin – 150 tys. zł;
– budowa boisk do piłki nożnej w Trąbkach – 300 tys. zł;
– remont sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Kępie Celejowskiej – 97 tys. zł;
– budowa boiska wielofunkcyjnego w Woli Żelechowskiej – 150 tys. zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.