Wiadomości z Garwolina

Postęp prac na S17 Warszawa Wschód - Lubelska

Dodano:
garwolin - Postęp prac na S17 Warszawa Wschód - Lubelska

Budowlańcy układają ostatnie metry nawierzchni betonowej na S17, trwają prace bitumiczne na drogach lokalnych i ruszyła rozbiórka ostatnich metrów dawnej DK2. Zaawansowanie robót przy budowie węzła Warszawa Wschód wynosi już ok. 90 proc. GDDKIA szacuje, że kierowcy z nowego węzła i fragmentu S17 skorzystają jesienią tego roku.


Trzypoziomowy węzeł Warszawa Wschód (Zakręt)

Łączna długość odcinka pomiędzy węzłami Warszawa Wschód (Zakręt) a węzłem Lubelska to ok. 2,5 km. Trzypoziomowy węzeł umożliwi relacje we wszystkich kierunkach. Na najniższym poziomie –1 poprowadzona została jezdnia z dwoma pasami ruchu, obsługującą szlak Warszawa - Mińsk Mazowiecki. Na poziomie 0 powstaje rondo, pod którym budowane są przejścia podziemne dla pieszych oraz rowerzystów. Z ronda będzie można wjechać na łącznice węzła. Na poziomie +1 ulokowana została droga ekspresowa S17, stanowiąca fragment Wschodniej Obwodnicy Warszawy, który w przyszłości zostanie połączony z S8 na wysokości Marek.

REKLAMA:


Zmiany na budowie
Sukcesywnie oddawane są do użytku obiekty biegnące nad S17: w grudniu kładka dla pieszych i w marcu br. wiadukt w ciągu ul. Zagórskiej. Obecnie realizowane są roboty mostowe związane z budową stumetrowych estakad w ciągu trasy głównej oraz konstrukcji oporowych w ciągu DK2. W zakresie robót drogowych budowlańcy układają ostatnie odcinki nawierzchni betonowej jezdni głównej. Na drogach lokalnych układana jest nawierzchnia bitumiczna. Prowadzone są również prace związane z przebudową DK2. Po ostatniej zmianie organizacji ruchu wykonawca rozpoczął rozbiórkę starej nawierzchni jezdni na wysokości stacji paliw. Wzdłuż trasy powstają ekrany dźwiękochłonne. Trwają prace branżowe związane z budową kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia, urządzeń melioracyjnych. Przy realizacji kontraktu wykorzystano ok. trzy tysiące ton stali. Dla porównania do budowy wieży Eiffla zużyto trzykrotnie więcej stali. W obiekty inżynierskie i nawierzchnię drogi wbudowano prawie 60 tysięcy metrów sześciennych betonu. To wystarczyłoby do napełnienia 19 basenów olimpijskich.

Kontrakt
22 listopada 2017 r. GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę 2,5 km odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Warszawa Wschód (Zakręt) a węzłem Lubelska. Wykonawcą inwestycji jest WARBUD. Wartość podpisanej umowy wynosi ok. 240,6 mln zł.

W procedowaniu są roszczenia wykonawcy, w których oczekuje on wydłużenia czasu na ukończenie lub dodatkowych środków finansowych. Dotyczą one np. długotrwałej procedury uzyskiwania decyzji ZRID oraz procesu uzgadniania i przebudowy kolizji uzbrojenia terenu. Termin może zostać przesunięty w sytuacji gdy wykonawca uzasadni, że w czasie realizacji nastąpiły okoliczności, na które nie miał wpływu, a uniemożliwiły prowadzenie robót.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Droga do nikąd (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Węzeł w Zakręcie bardzo drogi z labiryntem dla pieszych a kawałek dalej droga się kończy i jeszcze przez wiele lat nie powstanie jeśli w ogóle. Nie ma się z czego cieszyć bo ten kawałeczek S17 to niewiele zmienia. Nadal trzeba będzie się przebijać Żołnierską albo Chełmżyńską żeby się do S8 dostać.

Nicola Kargul (, #IP a81078666f) Odpowiedz

Nie podoba się? Nie jeździj. Mniej wg w Warszawie = mniej kolizji i wypadków, płynniejszy ruch i większa kultura jazdy.

droga (, #IP f032fd13ab) Odpowiedz

Z takim podejściem, to do lasu na ścieżkę proponuję wrócić i chrust zbierać.