Wiadomości z Garwolina

Zaczepiał klientów sklepu i prosił o pieniądze na alkohol. Teraz sam musi zapłacić grzywnę

Dodano:
garwolin - Zaczepiał klientów sklepu i prosił o pieniądze na alkohol. Teraz sam musi zapłacić grzywnę

Mężczyzna zaczepiał i nagabywał klientów sklepu o pieniądze na alkohol. Gdy mu odmawiali obrażał ich. Zachowanie natarczywego 60-latka złagodzili dopiero interweniujący policjanci. Teraz będzie musiał zapłacić grzywnę.

Wczoraj po godz. 20 na numer alarmowy zadzwoniła pracownica jednego ze sklepów w Sobolewie. Kobieta poinformowała policjantów, że w markecie pojawił się pijany mężczyzna, który chciał od klientów pieniądze na alkohol i nie reagował na prośby o opuszczenie sklepu. Policjanci z miejscowego posterunku przyjechali na miejsce, ale mężczyzny już tam nie było. Mundurowi ustalili jego rysopis i po niedługim czasie go namierzyli. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkaniec gminy Sobolew popełnił także inne wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej. 60-latek został ukarany mandatami w łącznej wysokości 700 zł.

Policja przypomina, że żebranie w miejscu publicznym jest wykroczeniem. Ponadto osoba, która żebrze w sposób natarczywy tj. polegający na wypraszaniu jałmużny, wielokrotnym zaczepianiu przechodniów, obrzucaniu ich wyzwiskami jeżeli nie ofiarują jałmużny, może podlegać nawet karze aresztu albo ograniczenia wolności.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Prosił o pieniądze (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

i dostał mandat a w Garwolinie przy kauflandzie żebracy utrudniają wyjście ze sklepu i nikt ich nie niepokoi. Chyba przestanę tam robić zakupy jeśli dalej tak będzie.