KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Garwolin Sport

Kenijczyk triumfował w biegu w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Kenijczyk triumfował w biegu w Garwolinie

Dziś w Garwolinie odbyła się kolejna edycja Biegu ''Avon kontra przemoc''. Do tegorocznych zawodów w biegach na 10, 5 i na 2 km zapisało się prawie 500 osób. Najlepiej w biegu na 10 km pobiegł Kenijczyk Bonifacy Wambua, drugi był Andrzej Starzyński a trzeci Patryk Stypułkowski.


Bieg na 10 km
Bieg na 10 km z czasem 30 min 48 sek. wygrał Kenijczyk Bonifacy Wambua. Drugi na mecie dziś, był Andrzej Starzyński, a trzeci Patryk Stypułkowski. Mieliśmy zatem dwóch Polaków na podium. Dopiero na 5 miejscu znalazł się Ukrainiec Sergii Okseniuk.
 
W śród pań zwyciężyła Lilia Fisikovici z bardzo dobrym czasem 34 min 6 sek.), dobiegając na metę jako dwunasta (open). Zawodniczka z Ukrainy od początku uchodziła za jedną z faworytek biegu. Druga była Monika Kaczmarek, a trzecia Iwona Bernardelli, Polka z włoskim nazwiskiem.

Bieg  na 5 km
Bieg na 5 km z czasem 18 min 48 sek. wygrał Marcin Karwowski. Na drugim stopniu podium stanął Jakub Bielecki, a na trzecim Przemek Pikus. Wśród pań triumfowała Joanna Hapunowicz (21 min 57 sek.). Za nią na matę wbiegła Karolina Krynicka i ….anonimowa zawodniczka*.

REKLAMA:


Bieg na 2 km
Zwycięzcą biegu na 2 km okazał się znowu zawodnik anonimowy (5 min 16 sek.). Miejsca drugie i trzecie zajęli: Krystian Styrnik i Wojciech Grzegrzółka. Wśród pań najlepsza była Karolina Kałaska (6 min 55 sek.). Druga do mety dobiegła Beata Chruściel, a trzecia Lidia Czarnecka .


W biegach wyłoniono ponadto zwycięzców w wielu innych kategoriach. Szczegółowe wyniki znajdziecie Państwo w linku poniżej.
http://wyniki.datasport.pl/results3623/

*organizatorzy prawdopodobnie podadzą dane zwycięzców


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 330

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.