KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

50 lat istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK

Dodano:
garwolin - 50 lat istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK

12 czerwca 2022r. - ten dzień na długo pozostanie w pamięci i sercach honorowych krwiodawców z Garwolina i powiatu garwolińskiego, którzy wraz z rodzinami spotkali się, by podziękować w 50-lecie istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK oraz wypełnić misję - promować honorowe krwiodawstwo.


Wydarzeń, które zapisały się już na kartach Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża swoją wyjątkowością było już sporo. Jednakże ten dzień wyróżniał się tym, że spotkanie miało miejsce w niecodziennej odsłonie na Leśnej Ścieżce Przyrodniczo – Kulturowej w Hucie Garwolińskiej.
Wyjątkowość wydarzenia nakreślał główny cel - Honorowi Krwiodawcy wraz z Rodzinami spotkali się, by podziękować w 50-lecie istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK oraz wypełnić misję – promować honorowe krwiodawstwo.

REKLAMA:


Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze. Warunki pogodowe były wręcz idealne na pieszy rajd ścieżką po lesie. Pobytu w lesie nie utrudniały nawet komary.
Integracyjna impreza plenerowa z okazji 50-lecia Klubu HDK PCK w Garwolinie była częścią zadania, które Oddział Rejonowy PCK realizuje przy współpracy z Miastem Garwolinem.
Po Leśnej Ścieżce Przyrodniczo-Kulturowej - Honorowych Krwiodawców oprowadzał Jakub Błędowski, leśniczy Nadleśnictwa Garwolin.

Uczestnikami wydarzenia byli krwiodawcy w różnym wieku oraz dzieci i młodzież, która już stawia pierwsze kroki w honorowym krwiodawstwie. Osiemnastolatkowie już oddają krew, a dzieci wykonują prace plastyczne tematycznie związane z honorowym krwiodawstwem.
Zgodnie z główną myślą wydarzenia, podczas spotkania zostało przekazanych wiele informacji z zakresu promocji honorowego krwiodawstwa.

Dla najmłodszych uczestników odbyły się konkursy. Korony na rysunkach kropelek krwi świadczą, że dobrze promowane jest honorowe krwiodawstwo.
Spotkanie przy ognisku uświetniło świeże pieczywo, które specjalnie - pomimo niedzieli na imprezę plenerową przygotowała - Piekarnia Cezar.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 33

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

rysio (, #IP 7de9b6c5d2) Odpowiedz

Jakoś emerytów krwiodawstwa po 60 tce nie zapraszają. Już nie potrzebni? Mam oddane ponad 30 l i byłem w klubie a teraz dowiaduję się z kuriera.

Bonusy za krew (, #IP c66dff4628) Odpowiedz

Cieniutko... Taki klimat i tacy z PCK🧲🚀

Krwiodastwo (, #IP d0268eb5d1) Odpowiedz

Impreza na ubogo , raczej słaba zachęta dla młodych do oddawania krwi