KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Czy musisz zgłaszać źródła energii? Prawnik twierdzi, że nie

Dodano:
garwolin - Czy musisz zgłaszać źródła energii? Prawnik twierdzi, że nie

- Ustawa o termomodernizacji została napisana byle jak, wadliwie, z licznymi ''dziurami prawnymi''. Zachodzą poważne wątpliwości prawne co do tak ustanowionego obowiązku oraz kar, jakimi straszą media za ewentualnie niewykonanie zgłaszania źródeł ogrzewania swojej nieruchomości - twierdzi mecenas Jacek Wilk.


Nowelizacja ustawy o termomodernizacji nakłada na właścicieli nieruchomości (domów, lokali, budowli i innych obiektów) obowiązek zgłaszania za pomocą specjalnych deklaracji źródeł ogrzewania swojej nieruchomości.

30 czerwca 2022 roku upływa termin zgłoszenia źródła ciepła w budynkach. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zbiera informacje o źródłach ogrzewania zarówno od właścicieli domów jednorodzinnych, ale także lokali, kamienic czy warsztatów.

Zgodnie z tym obowiązkiem należy zadeklarować wszystko, co daje nam ciepło (np. piec na węgiel i inny opał, kocioł gazowy, kominek, sieć ciepłownicza, piec kaflowy, pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna, a nawet kominek w ogrodzie lub ogródku działkowym - nawet używany tylko raz w roku).

- Czy ten inwigilacyjny nakaz jest skuteczny i bezwzględny? Czy kary, którymi się nas straszy, rzeczywiście grożą tym, którzy nie złożą deklaracji?
Niekoniecznie.
Ustawa o termomodernizacji - jak prawie wszystkie ustawy tego rządu - została napisana byle jak, wadliwie, z licznymi „dziurami prawnymi”. Istnieją zatem możliwości skutecznej i LEGALNEJ obrony przed tym kolejnym, całkowicie niedorzecznym, wątpliwym prawnie, totalitarnym ''obowiązkiem'' nakładanym przez obłąkanych biurokratów rządowych
– czytamy na stronie kancelariawilk.pl.

Prawnik niestety nie podaje konkretów i zaprasza na szkolenie. A może Ty jesteś prawnikiem wiesz czy obowiązek zgłaszania źródła ciepła należy wypełnić?

źródło: kancelariawilk.pl

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Realista. (, #IP 4d1d3f9972) Odpowiedz

Tak , tak,kolejny artykuł jak zostać wywrotowcem i być przeciwko wszystkiemu i wszystkim. Później przyjdzie kara , którą z Ciebie zedrą A Ty dochodź swoich praw i zwrotu. Oczywiście pan Wilk i jego kancelaria Ci pomoże za niewielką opłatą.

(, #IP 09f285d318) Odpowiedz

Nie, lepiej być jak stado baranów i robić wszystko posłusznie tak jak tylko sobie zapragną. A potem ludzie się dziwią i narzekają jak to jest źle w Polsce.