Nowelizacja ustawy o termomodernizacji nakłada na właścicieli nieruchomości (domów, lokali, budowli i innych obiektów) obowiązek zgłaszania za pomocą specjalnych deklaracji źródeł ogrzewania swojej nieruchomości.
30 czerwca 2022 roku upływa termin zgłoszenia źródła ciepła w budynkach. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zbiera informacje o źródłach ogrzewania zarówno od właścicieli domów jednorodzinnych, ale także lokali, kamienic czy warsztatów.
Zgodnie z tym obowiązkiem należy zadeklarować wszystko, co daje nam ciepło (np. piec na węgiel i inny opał, kocioł gazowy, kominek, sieć ciepłownicza, piec kaflowy, pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna, a nawet kominek w ogrodzie lub ogródku działkowym - nawet używany tylko raz w roku).
- Czy ten inwigilacyjny nakaz jest skuteczny i bezwzględny? Czy kary, którymi się nas straszy, rzeczywiście grożą tym, którzy nie złożą deklaracji?
Niekoniecznie.
Ustawa o termomodernizacji - jak prawie wszystkie ustawy tego rządu - została napisana byle jak, wadliwie, z licznymi „dziurami prawnymi”. Istnieją zatem możliwości skutecznej i LEGALNEJ obrony przed tym kolejnym, całkowicie niedorzecznym, wątpliwym prawnie, totalitarnym ''obowiązkiem'' nakładanym przez obłąkanych biurokratów rządowych – czytamy na stronie kancelariawilk.pl.
Prawnik niestety nie podaje konkretów i zaprasza na szkolenie. A może Ty jesteś prawnikiem wiesz czy obowiązek zgłaszania źródła ciepła należy wypełnić?
źródło: kancelariawilk.pl@@@
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.