Wiadomości z Garwolina

Garwolińscy terytorialsi mają nową jednostkę!

Dodano:
garwolin - Garwolińscy terytorialsi mają nową jednostkę!

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przenosi 61 batalion lekkiej piechoty z Grójca do Książenic (pow. grodziski). W niedzielę odbędzie się oficjalne otwarcie kompleksu wojskowego.


Uroczyste przecięcie wstęgi do bram nowej jednostki odbędzie się w niedzielę (26 czerwca) o godzinie 12:00. Wydarzenie będzie połączone z uroczystą przysięgą wojskową żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym nowowcielonych mieszkańców powiatu garwolińskiego. Dziś przed kandydatami ostatni sprawdzian - pętla taktyczna. Wszyscy, którzy z wynikiem pozytywnym zakończą egzamin, a w niedzielę złożą przysięgę na sztandar staną się pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego.  

Przeniesienie jednostki z Grójca do Książenic nie oznacza, że powiat grójecki straci swój batalion WOT. W połowie maja rozpoczęło się tworzenie nowego – 63 batalionu lekkiej piechoty w Nowym Mieście nad Pilicą.  
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi i zachęca do kontaktu z rekruterami: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.