– Wszystkie te zmiany wchodzą od 1 lipca, a formalne sprawy związane z przekazaniem dokumentacji i objęciem nadzoru nad strukturami w poszczególnych okręgach, które obejmować teraz będą okręgi senackie, jest wyznaczony czas do końca lipca. Na tym kończymy etap reorganizacji w PiS i ruszamy w Polskę – powiedział sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski.
Radosław Fogiel wskazał, że pełnomocnicy okręgowi mają przed sobą jasne zadania – przygotowania partii do nadchodzących wyborów i przygotowania struktur.
Komitet zaakceptował też 94 pełnomocników okręgowych ugrupowania w miejsce 41. działających dotychczas. Nowe okręgi swoim zakresem terytorialnym są dostosowane do okręgów senackich.
W przypadku województwa mazowieckiego i naszego okręgu wyborczego wcześniej był zarząd okręgu składający się z 12 powiatów. Teraz jest inaczej.
@@@
Była wicemarszałek Senatu Maria Koc została pełnomocnikiem w okręgu obejmującym powiaty: garwoliński, miński, węgrowski. Osoby będące pełnomocnikami nie mogą pełnić wysokich funkcji np. w rządzie czy Sejmie i Senacie.
Natomiast zostają struktury zarządów powiatowych. Prezesem zarządu powiatowego od kilkunastu lat jest poseł Grzegorz Woźniak.
Sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski przekazał, że komitet podjął uchwałę, w której powołano 16 tzw. opiekunów województw. Dla województwa mazowieckiego jest to wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Pochodzący z Trojanowa wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zajmie się województwem wielkopolskim.
Ponadto pełnomocnikiem na Siedlce został wybrany znany w powiecie garwolińskim poseł Krzysztof Tchórzewski.
reklama
Komentarze (0)