Wiadomości z Garwolina

Kartacz do brody - czym się kierować przy jego wyborze?

Dodano:
garwolin - Kartacz do brody - czym się kierować przy jego wyborze?

Aby uzyskać zdrową i zadbaną brodę należy o nią systematycznie dbać. Oprócz regularnych wizyt u barbera potrzebne są dedykowane kosmetyki do zarostu oraz specjalny rodzaj szczotki, czyli kartacz. Ułatwia on codzienne czynności pielęgnacyjne. Czym należy kierować się przy jego zakupie? Podpowiadamy.


Do czego służy i jak działa kartacz do brody?

Kartacz do brody to specyficzny rodzaj szczotki przeznaczony do zarostu. Wyróżnia się niewielkimi rozmiarami oraz specjalnym rodzajem zastosowanego tam włosia. W porównaniu do klasycznej szczotki jest poręczniejszy, mniejszy i pozbawiony charakterystycznego, wystającego uchwytu. Jest dzięki temu praktyczniejszy, ponieważ można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie i zawsze mieć go pod ręką i skorzystać do przeczesania brody przed ważnym spotkaniem.

Oprócz możliwości przeczesania brody i wyrównania wystających włosków, kartacz działa także kompleksowo na poprawne ukrwienie cebulek. Pozwala pozbyć się suchego i martwego naskórka. Działa oczyszczająco na cerę pod brodą, jak i wokół niej. Zaleca się korzystać z kartacza na krótko przed nałożeniem kosmetyków odżywczych do zarostu, na przykład popularnych olejków do brody.

Na co zwrócić uwagę wybierając idealny kartacz do brody?
Wybierając idealny kartacz do brody, który spełni nasze oczekiwania należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zastosowany rodzaj włosia. Najtańsze produkty wyposażone są we włókna syntetyczne. Znajdziemy je także w klasycznych, dużych szczotkach. Dlatego znacznie większą popularnością cieszą się kartacze wyposażone w specjalny rodzaj włosia naturalnego, na przykład dzika.

Wybierając konkretny model należy sprawdzić jego twardość i dopasować ją do wielkości oraz rodzaju zarostu. Uniwersalnym rozwiązaniem dla przeciętnej wielkości brody będzie kartacz o średniej twardości. Ten rodzaj pozwala efektywnie wymodelować brodę, a jego delikatne końcówki pielęgnują i masują naskórek. Poprawia się krążenie krwi, a włosy są stymulowane do lepszego i równomiernego wzrostu.

W niektórych modelach kartaczy można znaleźć poduszki pneumatyczne. To interesujące rozwiązanie, które pozwala w sposób bezpieczny i komfortowy zadbać o brodę. Poduszka amortyzowana pneumatycznie dopasowuje się automatycznie do kształtu twarzy, więc mocniejszy nacisk nie wywołuje nieprzyjemnych odczuć, ani podrażnień. Jest to szalenie przydatne rozwiązanie zwłaszcza dla początkujących brodaczy, którzy uczą się tego w jaki sposób kompleksowo zadbać o całość zarostu. Dla doświadczonych mężczyzn jest to jednak zbędny dodatek.

Artykuł sponsorowany