Wiadomości z Garwolina

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

Dodano:
garwolin - Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

Policjant z posterunku w Pilawie wracał do domu po zakończonej nocnej służbie. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, w którym rozpoznał osobę poszukiwaną. Bez wahania zatrzymał go, a następnie przekazał funkcjonariuszom z patrolu. 43-latek jeszcze dziś trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.


Dzisiaj nad ranem policjant z Zespołu ds. Prewencji pilawskiego posterunku po zakończonej służbie wracał do domu. Na jednej z ulic miasta funkcjonariusz zwrócił uwagę na mężczyznę kierującego rowerem, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej. Policjant zrezygnował z osobistych planów i zareagował od razu. Zatrzymał rowerzystę, a na miejsce wezwał będący w służbie patrol.

REKLAMA:


Mundurowi wyczuli od 43-latka alkohol. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierował on rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna miał świadomość, że jest poszukiwany, dlatego podał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane. Policjanci wykryli jego kłamstwo. Po sprawdzeniu w bazach danych potwierdzili, że 43-latek ma do odbycia łącznie prawie rok kary pozbawienia wolności.

Poszukiwany mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie skąd trafi do zakładu karnego. Wcześniej jednak za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami w łącznej wysokości 1200 zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.