Wiadomości z Garwolina

Stracił ponad 27 tysięcy złotych u fałszywego sprzedawcy

Dodano:
garwolin - Stracił ponad 27 tysięcy złotych u fałszywego sprzedawcy

33-letni mężczyzna z powiatu garwolińskiego stracił ponad 27 tysiące złotych, podczas zakupów przez Internet materiałów budowlanych. Sprzedawca początkowo zwodził kupującego i zmieniał termin dostawy styropianu. Ostatecznie go jednak nie przysłał.


28 czerwca 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego zgłosił ryckim policjantom, iż padł ofiara oszustwa. Mężczyzna w marcu znalazł ogłoszenie o sprzedaży styropianu na jednym z portali ogłoszeniowych. Nawiązał kontakt ze sprzedającym, który wydał mu się początkowo wiarygodny. W kilku transzach przelał na podane przez sprzedającego konto bankowe pieniądze w kwocie ponad 27 tysięcy złotych. Materiały budowlany zgodnie z umową miały zostać dostarczone do połowy maja. Tak się jednak nie stało. Sprzedawca, po ponagleniach 33- latka ciągle zmieniał terminy dostawy, podając różne powody opóźnień i finalnie do chwili obecnej towaru nie dostarczył.

Ryccy policjanci prowadza postępowanie w tej sprawie.
Po raz kolejny policja apeluje o ostrożność w Internecie, podczas transakcji internetowych. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Sprawdzajmy opinie o sprzedających, czytajmy regulamin portalu. Pamiętajmy, że mamy możliwość zapłaty za towar w różnej formie, w tym również przy jego bezpośrednim odbiorze.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.