Wiadomości z Garwolina

Próbował przekupić policjantów. Zapłaci dużo więcej

Dodano:
garwolin - Próbował przekupić policjantów. Zapłaci dużo więcej

61-latek próbował przekupić policjanta z Żelechowa. Mężczyzna oferował funkcjonariuszowi 2 tysiące złotych, a w zamian oczekiwał, że przymknie oko na to, że wsiadł po pijanemu za kierownicę ciągnika rolniczego.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Patrol żelechowskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pijany kierowca jedzie ciągnikiem rolniczym i wykonuje gwałtowne manewry. Na interwencję natychmiast został skierowany policjant z miejscowego posterunku, który zatrzymał opisany pojazd w Stefanowie.

- Za kierownicą ursusa siedział 61-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, od którego czuć było silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Gdy mundurowy przeprowadzał niezbędne formalności, mężczyzna próbował go namówić, by zostawił go w spokoju. Oferował mu 2 tys. złotych – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

61-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i obietnicy wręczenia korzyści majątkowej. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat, 5 tysięcy złotych świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym, grzywny w łącznej kwocie 4 tys. zł oraz zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów na okres 3 lat.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Toldi (, #IP 7de9b6c5d2) Odpowiedz

Nie ma już uczciwych policjantów.