KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Garwolin Sport

Pumptrack przy GCAK w Sulbinach jeszcze w tym roku. Zobacz jak to będzie wyglądało

Dodano:
garwolin - Pumptrack przy GCAK w Sulbinach jeszcze w tym roku. Zobacz jak to będzie wyglądało

Jeszcze w tym roku powstanie tor rowerowy typu pumptrack niedaleko Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. Zobacz inne przykładowe pumptracki zlokalizowane w polskich gminach.


Radni województwa mazowieckiego zdecydowali. Ponad 1,5 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na realizację inwestycji w powiecie garwolińskim. Już niebawem w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022” powstaną nowe boiska, wyremontowana zostania sala sportowa i powstanie tor do pumptracku w Sulbinach.

Rekreacyjny obiekt małej architektury otrzymał dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł. Gmina Garwolin dołoży do zadania 250 tys. zł.

- W tym albo w następnym tygodniu będziemy ogłaszać przetarg. Jesteśmy na etapie przygotowania programu funkcjonalno-użytkowego. Będzie to jedyny taki obiekt w powiecie garwolińskim
– mówi inspektor ds. funduszy europejskich z UG Garwolin Beata Gromuł.

Na kanale VeloProject na YouTube można obejrzeć przykładowe pumptracki lokalizowane w Polsce.

Materiał video ze Szprotawy:

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie siedleckim i powiecie mińskim wsparcie w wysokości 8 mln zł trafi na realizację 44 inwestycji.

– Zainteresowanie programem było ogromne. Wpłynęło do nas ponad 250 wniosków. Wybór nie był łatwy, bo wśród tych wszystkich zgłoszeń było bardzo dużo ciekawych i przede wszystkim od dawna wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Podjęliśmy więc decyzję o zwiększeniu środków i w tym roku na realizację inwestycji sportowych przeznaczamy rekordowe 41 mln zł –
podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.