KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kradł żeliwne pokrywy. Został zatrzymany

Dodano:
garwolin - Kradł żeliwne pokrywy. Został zatrzymany

Policjanci z Sobolewa przedstawili zarzuty kradzieży 25-letniemu mieszkańcowi Warszawy. Łupem mężczyzny były żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Do kradzieży żeliwnych pokryw studzienek kanalizacyjnych doszło pod koniec kwietnia  na terenie Sobolewa. Sprawca pod osłoną nocy ukradł 7 pokryw znajdujących się przy ulicy Kościuszki, których wartość została oszacowana na kwotę 3,5 tys. zł. Pracujący nad sprawą policjanci zbierali i analizowali informacje o tym zdarzeniu. Ich działania doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 25-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna usłyszał zarzuty. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że dokonał on również takiego samego przestępstwa na terenie Dęblina. Przyznał, że kradł żeliwne pokrywy, które następnie sprzedawał w punkcie skupu złomu. Grozi mu za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje zabierając z ulic i chodników żeliwne włazy do studzienek powodują niebezpieczeństwo dla samochodów i pieszych. Przyjmowanie tego typu żelaza na skupach złomu jest nielegalne.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.