KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Olej z wiesiołka - kapsułki bogate w zdrowe tłuszcze

Dodano:
garwolin - Olej z wiesiołka - kapsułki bogate w zdrowe tłuszcze

Naturalny olej z wiesiołka w postaci kapsułek to wygodny suplement diety. Zimnotłoczony olej z nasion wiesiołka dwuletniego albo nasion wiesiołka dziwnego przyjmowany regularnie wykazuje pozytywny wpływ na organizm ludzki. Jakie są cenne właściwości oleju z nasion wiesiołka? Które składniki odżywcze w diecie dostarcza zimnotłoczony olej z wiesiołka? Który suplement diety z wiesiołkiem wybrać, jak go stosować? Poznaj najważniejsze informacje.Właściwości oleju z nasion wiesiołka
Olej z nasion wiesiołka tłoczony na zimno zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe LA i GLA, a także dużą ilość witaminy E. To oleista ciesz o lekko żółtym zabarwieniu. Może zawierać cenne fitosterole, substancje mineralne i aminokwasy siarkowe, w zależności od poziomu oczyszczenia. Często można spotkać suplementy diety z olejem z wiesiołka w postaci kapsułek. Ułatwiają one dawkowanie i przyjmowanie preparatu. W przypadku oleju wiesiołkowego korzystne działanie występuje jedynie przy przyjmowaniu go na zimno. Może wpływać na:
- skuteczność leczenia chorób skórnych,
- pomoc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu,
- prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia,
- zdrowie skóry, włosów i paznokci,
- wzmocnienie odporności,
- wsparcie procesu odchudzania,
- polepszenie procesów kognitywnych,
- wsparcie płodności u kobiet.
Olejek z wiesiołka wpływa w wieloraki sposób na funkcjonowania organizmu człowieka. Bardzo ważnym jego składnikiem są NNKT - niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe - kwas linolowy i kwas gamma linolenowy.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe są bardzo istotne w organizmie człowieka. Uczestniczą w wielu procesach zachodzących na co dzień w organizmie. Olej z wiesiołka zawiera jednak kilka substancji mających kluczowe znaczenie w funkcjonowania organizmu człowieka:
- witaminę E,
- kwasy tłuszczowe omega-6, w tym:

- kwas linolowy LA,
- kwas gamma-linolenowy GLA;
- fitosterole,
- substancje mineralne
, w tym:
- cynk
- selen,
- magnez,
- wapń;
- aminokwasy siarkowe.
Cenne składniki zimnotłoczony olej z wiesiołka zachowuje pod warunkiem właściwego przechowywania oraz braku obróbki termicznej.

Olej z wiesiołka kapsułki - który suplement diety wybrać?
Naturalny olej wiesiołkowy jako suplement diety zamknięty w wygodnych kapsułkach preparatu jest dobrym wyborem pod wieloma względami. Warto postawić na produkt o sprawdzonym pochodzeniu i dobrze przebadanym składzie. Prawidłowe stosowanie oleju wiesiołkowego może pomóc uzupełnić niedobór witamin i minerałów, poprawić działanie organizmu. Może być częścią zdrowej i zróżnicowanej diety.

Jak stosować olej z wiesiołka?
Olej z wiesiołka kapsułki powinien być przyjmowany regularnie, zgodnie z zaleceniami zapisanymi na opakowaniu. W zależności od porcji oleju przeważnie stosuje się 1-2 kapsułki raz lub dwa razy dziennie podczas posiłku. Nie powinno się przekraczać zalecanej dziennej porcji. Warto pamiętać, że suplementy diety powinny być właściwie przechowywane, w odpowiedniej temperaturze i miejscu niedostępnym dla dzieci.
Wszelkie skutki uboczne, występujące po spożyciu oleju z wiesiołka zdarzają się bardzo rzadko i są łagodne. Zazwyczaj należą do nich bóle brzucha, nudności, bóle głowy. Warto pamiętać, aby olej z nasion wiesiołka jako suplement diety nie stanowił zamiennika dla prowadzenia zdrowego trybu życia. Powinien jedynie uzupełniać zrównoważony sposób żywienia, nie być dla niego zamiennikiem.

Artykuł sponsorowany