KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Szybciej nad morze: S7 Siedlin - Załuski - rozpoczęcie prac

Dodano:
garwolin - Szybciej nad morze: S7 Siedlin - Załuski - rozpoczęcie prac

W poniedziałek (25 lipca) od ok. 8.30 rozpoczną się roboty przygotowawcze związane z budową S7 węzeł Siedlin – węzeł Załuski. To pierwszy etap prac. Roboty główne rozpoczną się po pozyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Wojewoda mazowiecki może zakończyć postępowanie administracyjne na przełomie III i IV kwartału 2022 r.Zmiana w organizacji ruchu
W związku z planowanymi pracami zmieni się organizacja ruchu na ok. 13 km jezdni głównej DK7. Wyłączony będzie lewy pas ruchu i prędkość ograniczona zostanie do 60 km/h. Kierowcy będą mieli do dyspozycji, tak jak dotychczas dwa pasy ruchu w obu kierunkach.
Prace będą także wykonywane na drogach poprzecznych i dojazdowych równoległych do DK7.

W ramach prac poszerzona zostanie jezdnia główna oraz wykonane będą przewiązki w pasie rozdziału. Ponadto poszerzone zostaną drogi serwisowe i poprzeczne.

REKLAMA:


Kontrakt
30 września 2020 roku GDDKIA podpisała umowę o wartości 692,5 mln zł na zaprojektowanie i budowę prawie 13-kilometrowego odcinka S7 pomiędzy węzłami Siedlin i Załuski. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest wiosną 2025 r.

Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 13 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7.
Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe - Poczernin i Przyborowice. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.