czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Co za przypadek! W Polsce limity na gotówkę takie same jak w Izraelu?

Dodano:
garwolin - Co za przypadek! W Polsce limity na gotówkę takie same jak w Izraelu?

Od sierpnia tego roku limity transakcji gotówkowych między przedsiębiorcami w Izraelu wyniosą 8 tys. zł (6 tys. szekli). Natomiast limity dla konsumentów to 20.3 tys. zł (15 tys. szekli). W Polsce limity dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2023 miały wynieść tyle samo co w Izraelu, a limity dla konsumentów miały pozostać na poziomie 20 tys. zł. Wprowadzenie limitów przesunięto na 2024r.
Walka z gotówką nasila się. Oficjalnie ma to związek z przeciwdziałaniem terroryzmowi, narkomanii i praniu brudnych pieniędzy oraz z tym, żeby w budżecie było dużo pieniędzy. Kiedy w budżecie jest dużo pieniędzy można realizować  pseudoinwestycje jak fabryka maseczek, która nie robi ani jednej maseczki czy rozlewnia szczepionek, która nie rozlewa ani jednej szczepionki. Można też wybudować elektrownie węglową za 1,2 mld zł a potem ją zburzyć. Inną opcją jest polski samochód elektryczny, który pochłonął już miliony, a do masowej produkcji nie trafi raczej nigdy.

W rzeczywistości może jednak chodzić o realizację hasła neokomunistów ze Światowego Forum Ekonomicznego („Nie mam niczego, nie mam prywatności, a życie nigdy nie było lepsze”„I Own Nothing, Have No Privacy And Life Has Never Been Better” – artykuł ŚFE, ang. WEF. Na marginesie autorzy skasowali tekst ze swojej strony, ale zapomnieli zlecić usuniecie tekstów np. z Forbesa, któremu zlecili publikację, dowody, że tekst i spot wideo były też na stronie WEF, są w archiwum strony WEF i na Twitterze WEF).  Ograniczenie używania samochodów do celów prywatnych? To również rozważa neokomuna z WEF.

"W jaki sposów płatności cyfrowe umożliwią odejscie od gospodarki gotówkowej" - to jeden z wielu tego rodzaju tekstów na WEF. Jeżeli ktoś z Pańśtwa ma czas i ochotę na poszukanie tekstów na WEF o tym jakie są zalety gotówki i dlaczego gotówka powinna jednak zostać w użyciu, to życzę powodzenia.

Krok do perfekcyjnego komunizmu

Istnienie gotówki jest dużą przeszkodą na drodze do perfekcyjnego komunizmu. Nie jest żadną tajemnicą, że przez polski rząd przewinęło się co najmniej dwóch teoretyków i praktyków „Polski Bezgotówkowej” – minister cyfryzacji Anna Streżyńska i minister finansów Tadeusz Kościński. Natomiast dziś praktykiem jest Mateusz Morawiecki, który nie głosi wprost haseł antygotówkowych, ale wprowadza rozwiązania, które powodują, że płatności gotówkowych jest coraz mniej – np. zmuszanie przedsiębiorców do posiadania terminali płatniczych i próby wprowadzenia limitów płatności gotówką.

Robotnicza myśl socjalistyczna jest w filozofii Prawa i Sprawiedliwości głęboko zakorzeniona” – to cytat z premiera.  To w Polsce, za wiedzą polskiego (?) rządu ruszy niebawem testowy program gwarantowanego dochodu podstawowego. Po co znów mamy przerabiać to, z czego ledwo się wygrzebaliśmy po 89 roku?

Polski Ład zakłada limity płatności
- Znacząco obniżony zostanie limit transakcji gotówkowych w relacjach B2B (Bóg jeden wie dlaczego przy takiej inflacji) - z dzisiejszych 15 tysięcy do zaledwie 8 tysięcy złotych. Zdaniem ustawodawcy chodzi o zamykanie kolejnych furtek do unikania płacenia podatków i walkę z szarą strefą - informował kilka miesiecy temu serwis Prawo.pl.
Jak donosi serwis, od przyszłego roku dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą miało następować za pośrednictwem rachunku płatniczego przedsiębiorcy w każdym przypadku, gdy stroną transakcji jest inny przedsiębiorca lub kiedy jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności, przekracza 8 tys. zł. Konsumenci mogliby używać gotówki przy transakcjach do 20 tys. zł.

Wprowadzenie limitów na gotówkę przesunięto na 2024r. Podziękować za to należy posłom Solidarnej Polski.

REKLAMA:Minister cyfryzacji Ukrainy kilkukrotnie ogłosił na Twitterze odejście od gotówki w jego kraju do 2030r. i opublikował spot na ten temat.

Od sierpnia tego roku limity transakcji gotówkowych między przedsiębiorcami w Izraelu wyniosą 8 tys. zł (6 tys. szekli). Natomiast limity dla konsumentów to 20.3 tys. zł (15 tys. szekli). W maju tego roku premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Yuvalem Hararim, Izraelskim historykiem, oficjalnym doradcą Klausa Schwaba, założyciela neokomunistycznego WEF. Treść rozmów jest niejawna, ale premier nie omieszkał zamanifestować  spotkania z Hararim na swojej stronie.A kim jest sam Harari?
Kilka cytatów z materiału tygodnika Do Rzeczy:
„Sam Harari przyznaje, że świat wyłaniający się z jego prac można określić mianem „utopijnej wizji komunizmu”  – jak dodaje w swojej ostatniej większej publikacji – „wprawdzie komunistyczny projekt rewolucji robotniczej stał się trochę przestarzały, może jednak powinniśmy próbować urzeczywistnić cel innymi środkami?” („21 lekcji na XXI wiek”, s. 63).  Jakkolwiek izraelski historyk jest zafascynowany własną wizją, to sam przyznaje, że świat jego marzeń będzie zarazem oznaczać narodziny „najbardziej niesprawiedliwego społeczeństwa w dziejach” („Sapiens”, s. 503). „

„Największym zagrożeniem dla globalnego prawa i porządku są właśnie ci, którzy wciąż wierzą w Boga i Jego wszechogarniające plany” („Homo deus”, s. 280) – przekonuje Harari.  Autor otwarcie przyznaje, że jego wizja wiąże się z ogromnym ryzykiem i może prowadzić do nastania „cyfrowej dyktatury” – totalitaryzmu nieznanego w dziejach, gdyż opartego na wszechwiedzących algorytmach. W obliczu pandemii ludzkość dokonała swoistego przełomu, gdy to miliony ludzi zaakceptowały nowy poziom inwigilacji, chętnie rezygnując ze swych praw i wolności dla obietnicy bezpieczeństwa. Ten trend zwiastuje, że już niedługo klasyczna kontrola obywateli, jaką znaliśmy z przeszłości, zostanie zastąpiona nadzorem wewnętrznym (nadzorem „pod skórą”).”

„Człowiek – naucza Harari – jest zwierzęciem pozbawionym wolnej woli. Jednostka „jest niczym więcej jak religijnym wymysłem” („Homo deus”, Kraków 2018, s. 439), a wolność to największa iluzja wszech czasów. Jak twierdzi „ostatni autorytet na Ziemi” (tak go tytułuje naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk), jesteśmy jedynie zbiorem biochemicznych algorytmów – maszyn- kami zaprojektowanymi przez naturę, które za pomocą dzisiejszej techniki można „zhakować”. „

„Na marginesie warto zauważyć, że Harari nigdy nie prezentuje swych poglądów, tylko je „ogłasza” – prezentuje je ex cathedra jako prawdę objawioną i rzekomo wyrażającą konsensus naukowy. „

Jeżeli uważasz, że gotówka nie jest potrzebna, zapoznaj sie z argumentami o konieczności jej używania. Jeżeli uważasz, że jest potrzebna, tym bardziej polub profil "Gotówka Prawem Człowieka".


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP b7ca0c064e) Odpowiedz

żyd spotkał się z żydem ...

Pan Jan (, #IP 2af1744d2b) Odpowiedz

Nie mogę już patrzeć na ten zakłamany i krzywy r*j Pinokia