Wiadomości z Garwolina

Podpisali umowy na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej

Dodano:
garwolin - Podpisali umowy na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej

W poniedziałek 1 sierpnia 2022 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą na zadanie ''Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Pilawa''. Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki środkom pozyskanym z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wykonawcą zadania została firma: PHU ''HYDROMIX'' Sebastian Piętka za kwotę 6.686.000,00 zł, a kwota otrzymanego dofinansowania wynosi 5.339.190,00 zł.

W ramach realizacji przedsięwzięcia wybudowana zostanie sieć wodno-kanalizacyjna między innymi w miejscowości Lipówki na ul. Zaszosie oraz na nowo powstałych ulicach. Ponadto sieć kanalizacyjna doprowadzona zostanie również do miejscowości Puznówka. Łącznie pobudowane zostanie blisko 2500mb sieci wodociągowej, prawie 8000mb sieci kanalizacyjnej, w tym sieć kanalizacji grawitacyjnej i ciśnieniowej. Roboty budowlane rozpoczną się już wkrótce i powinny być ukończone do końca października 2023 roku.

W wydarzeniu udział wzięła burmistrz Pilawy Albina Łubian.
Uroczystość podpisania umowy swoją obecnością zaszczyciła Senator RP Maria Koc. W trakcie swojej wizyty, senator obejrzała wystawę przygotowaną z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, spotkała się z dziećmi biorącymi udział w zajęciach wakacyjnych organizowanych przez MGOK w Pilawie, a także obejrzała nowy średni samochód pożarniczy jednostki OSP z Lipówek. Jego zakup został dofinansowany ze środków: MSWiA, z Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.