Wiadomości z Garwolina

Trwa remont mostu w Górze Kalwarii w ciągu DK50

Dodano:
garwolin - Trwa remont mostu w Górze Kalwarii w ciągu DK50

Na moście w Górze Kalwarii w ciągu DK50 podczas trwania prac remontowych obowiązywać będzie ruch wahadłowy. W ciągu dnia ruch będzie sterowany ręcznie, a w nocy (20.00-6.00) za pomocą sygnalizacji świetlnej. Prędkość ograniczona jest do 50 km/h. Remont mostu zakończy się w lutym przyszłego roku.


 W ramach remontu wymienione zostaną urządzenia dylatacyjne i ułożona będzie nowa nawierzchnia na moście i jego dojazdach. Ponadto fragmenty konstrukcji nośnej zostaną zabezpieczone antykorozyjnie oraz naprawione i uzupełnione będą systemy odwodnienia. Wykonawca naprawi również bariery ochronne wraz z balustradami na moście i jego dojazdach.

 Wykonawcą zadania jest firma B2. Umowa o wartości ok. 10,5 mln zł zostanie wykonana w ciągu 7 miesięcy. Oznacza to, że zakończenie remontu przewidziane zostało w lutym 2023 r.

REKLAMA:


GDDKiA zaleca objazd: z DK50 na węźle Wiskitki zjazd na autostradę A2, do węzła Konotopa następnie drogą ekspresową S2 Południową Obwodnicą Warszawy przez węzeł Lubelska do węzła Mińsk Mazowiecki na autostradzie A2.

Most w Górze Kalwarii wybudowany został w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, tj. w 1954 r. Zmodernizowany został w 1998 r. poprzez wykonany remont i wzmocnienie konstrukcji mostu. Całkowita długość przeprawy wynosi 640 m. Cała konstrukcja mostu ma poprzeczną oś symetrii umiejscowioną w środku przeprawy.

źródło i zdjęcia: GDDKiA


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 7

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.