KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Sprawca kolizji zatrzymany po pościgu

Dodano:
garwolin - Sprawca kolizji zatrzymany po pościgu

19-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Niedługo później, po pieszym pościgu, został zatrzymany przez policjantów. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad promil alkoholu. Teraz stanie przed sądem.


Wczoraj około godz. 17 oficer dyżurny garwolińskiej komendy policji przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Gąsiory (gm. Żelechów). Na miejsce kolizji pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy ustalili, że kierowca opla, posiadającego zagraniczne tablice rejestracyjne, podczas wyprzedzania mazdy zjechał na lewe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wyprzedzany przez siebie samochód.

Kierujący oplem po tym zderzeniu uciekł, wbiegając w pobliskie pola kukurydzy. Policyjny patrol dzielnicowego PP Żelechów i funkcjonariusza patrolowo-interwencyjnego rozpoczął poszukiwania sprawcy kolizji. Funkcjonariusze zebrali jak najwięcej danych, mogących przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany w Żelechowie. Próbował uciekać, jednak policjanci po pieszym pościgu dogonili go i zatrzymali. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 19-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Okazało się także, że nie posiada uprawnień do kierowania.

19-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa. Nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego i kierowanie pojazdem bez uprawnień.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

no jak to ... (, #IP 0879cd5f10) Odpowiedz

... a burmistrza Łukasz B z Żelechowa policjanci nie umieli namierzyć i sprawdzić

Nicola Kargul (, #IP 02d85225c7) Odpowiedz

Co chcecie od chłopaka? Jeździ szybko ale bezpiecznie. Taki ma styl jazdy. A, że czasem walnie lufę i wsiada za kółko to nic wielkiego. Kto z Garwolina tego nie robi niech pierwszy rzuci kamień.