KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Policja zatrzymała 4 nietrzeźwych kierujących

Dodano:
garwolin - Policja zatrzymała 4 nietrzeźwych kierujących

Policjanci reagują też na informacje od innych uczestników ruchu. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych uczestników ruchu. W długi weekend policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.


W minioną sobotę (13.08.) o godz. 2:45 w Żelechowie na ulicy Reymonta policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. 24-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna posiadał także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek (15.08.) o godz. 13:50 policjanci podjęli działania po anonimowym zgłoszeniu, że po ulicach Sobolewa może poruszać się pojazd, którego kierowca jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze rozpoznali podejrzane auto i zatrzymali je do kontroli na ulicy Żelechowskiej. Okazało się, że mazdą kierował 34-latek, który w organizmie miał 4 promile alkoholu. Na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Tego samego dnia przed godziną 18 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Chotyni doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 40-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierując motocyklem aprilla stracił panowanie nad pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

REKLAMA:


Godzinę później policjanci ruchu drogowego zostali powiadomieni, że w m. Rowy (gm. Łasakrzew) prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca uszkodził auto zgłaszającego, po czym odjechał z miejsca. Policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali 67-latka, który jak się okazało kierował mazdą pomimo cofniętych uprawnień. Policjanci wyczuli woń alkoholu od kierowcy. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z tym policjanci pobrali krew w celu ustalenia stanu trzeźwości kierowcy.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Od 1 stycznia 2022 roku kierowanie samochodem lub motocyklem bez wymaganych uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postępowaniu mandatowym. Minimalna grzywna za to wykroczenie to 1500 zł, a maksymalna nawet 30 000 zł. Kierowca, który nie stosuje się do orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast kierowca, który prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.