KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Garwolin Sport

Oficjalnie otworzyli boisko piłkarskie w Uninie

Dodano:
garwolin - Oficjalnie otworzyli boisko piłkarskie w Uninie

Wczoraj przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Uninie zostało oficjalnie otwarte nowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Zadanie kosztowało 1 mln 730 tys. zł. Po oficjalnej części wydarzenia został rozegrany mecz z udziałem zaproszonych gości i przedstawicieli gminy Górzno.


Otwarcie boiska w Uninie z wielką pompą


Wczoraj na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Uninie odbyła się wielka uroczystość otwarcia boiska piłkarskiego. To kolejna duża inwestycja sportowa, która została zrealizowana w ostatnich latach na terenie gminy Górzno.
W wydarzeniu udział wzięli m.in.: wiceminister sportu Arkadiusz Czartoryski, poseł Grzegorz Woźniak, radna sejmiku województwa mazowieckiego Joanna Bala, prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk, Waldemar Mrugała - członek Zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń, komendant powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Tuszowski, zastępca komendanta powiatowego KP PSP  mł. Bryg Tomasz Biernacki, komendant powiatowy KPP w Garwolinie nadkomisarz Janusz Mularski, zastępca komendanta powiatowego KPP w  komisarz Dariusz Rogala, sekretarz gminy Katarzyna Ochnik, przewodniczący rady gminy Górzno Krzysztof Skwarek, dyrektorzy gminnych szkół, zarząd klubu Orzeł Unin, dyrektor siedleckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Adam Skup, dyrektor delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, społeczność Szkoły Podstawowej w Uninie.

reprezentacja gminy górzno

Dyrektor ZSP Maria Walicka przywitała zaproszonych gości i poprowadziła uroczystość.

Sport ważnym elementem życia w gminie Górzno


- Sport jest najbardziej pożądaną formą spędzania wolnego czasu przez młodzież, przez dzieci, ale także przez starszych….. Samorząd gminy Górzno przykłada dużą wagę do infrastruktury sportowej i dzisiaj mamy okazję uroczyście przeciąć wstęgę przy nowo powstałym boisku tu w Uninie – mówił podczas uroczystości wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

REKLAMA:


Włodarz przypomniał też drogę samorządu do realizacji inwestycji.
- Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu w ramach programu Polska Sportowa. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i w ubiegłym roku podpisaliśmy umowę na dofinansowanie w kwocie 1 mln 100 tys. zł, ponieważ wartość kosztorysowa tego boiska to była kwota 2 mln 200 tys. zł. Na jesieni ogłosiliśmy przetarg, który wygrała firma Gardenia z Warszawy za kwotę 1 mln 800 tys. zł i dzisiaj możemy się cieszyć, że firma sprawdziła się, wykonała w odpowiednim terminie. Jest to boisko o wymiarach 80 na 40 – dodał wójt.

mecz gmina górzno poseł woźniak wójt gminy garwolin zastępca komendanta rogala

Rozbudowa szkoły w Uninie


W swoim przemówieniu włodarz wspomniał o kolejnych planach inwestycyjnych.
- Jesteśmy już na ukończeniu dokumentacji na rozbudowę tej szkoły
(w Uninie - przyp. Red.) o żłobek i o nowe miejsca przedszkolne. Mam wielką nadzieję, że obecność ministra tutaj, pana posła, przedstawicielki pana wojewody, ale i przedstawiciela pani marszałek Koc spowoduje to, że dalej będziecie państwo wspierać nasze dążenia o środki i dalej będziemy mogli realizować te inwestycje, żeby gmina Górzno rozwijała się prężnie tak jak dotychczas –
zaznaczył Waldemar Sabak.

Zaproszeni goście, którzy wspierają gminę Górzno otrzymali pamiątkowe statuetki. Boisko poświecił proboszcz parafii w Uninie ks. Andrzej Siedlanowski.
Na koniec odbył się mecz, w którym zagrali zaproszeni goście i przedstawiciele gminy Górzno. Gmina Górzno jak zwykle wygrała (wynik: 5:3). Po meczu odbyła się jeszcze seria rzutów karnych.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 83

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.