KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Pozyskali środki z MIAS Mazowsze na budynki użyteczności publicznej

Dodano:
garwolin - Pozyskali środki z MIAS Mazowsze na budynki użyteczności publicznej

Gmina Garwolin pozyskała środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na remont i wyposażenie budynków użyteczności publicznej. Dzięki Mazowieckiemu Instrumentowi Aktywizacji Sołectw udało się: doposażyć budynek OSP w Izdebniku, wyremontować dach na świetlicy w Starej Hucie, a także zakupić wyposażenie placu zabaw w sołectwie Stoczek i tor przeszkód dla PP w Woli Rębkowskiej.Inwestują w świetlice wiejskie

Świetlica OSP w sołectwie Izdebnik została doposażona w sprzęt, który z pewnością pomoże w organizacji imprez okolicznościowych. Na wyposażeniu świetlicy znalazły się m.in.: szafa chłodnicza, patelnia uchylna elektryczna, kuchnia gazowa, warnik, wózek kelnerski i piec konwekcyjny z podstawą. Zadnie kosztowało prawie 25 tys. zł.

Również remont dachu budynku świetlicy wiejskiej w Starej Hucie był możliwy dzięki środkom z MIAS. Na budynku zostało zamontowane też orynnowanie. Całe zadanie kosztowało 54 tys. zł.

REKLAMA:


Nowe inwestycje dla dzieci
Zakup i montaż placu zabaw w sołectwie stoczek, składającego się z karuzeli i podwójnej huśtawki kosztował prawie 20 tys. zł. Około 27 tys. zł kosztował tor przeszkód dla dzieci z Publicznego Przedszkola „Słoneczko” w Woli Rębkowskiej.

Każde to zadanie otrzymało wsparcie wysokości 10 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.