KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

63-latek musiał opuścić dom za przemoc wobec matki

Dodano:
garwolin - 63-latek musiał opuścić dom za przemoc wobec matki

Wobec 63-latka, który stosował przemoc domową, policjanci z Posterunku Policji w Pilawie wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do kobiety Interwencja była możliwa dzięki nowym uprawieniom, jakie otrzymali w ustawie antyprzemocowej policjanci.


Kilka dni temu o godzinie 1.00 policjanci z posterunku w Pilawie zostali wezwani do interwencji do jednej z rodzin, gdzie istniało podejrzenie stosowania przemocy ze strony syna wobec matki.

- Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, mundurowi podjęli decyzję o zastosowaniu wobec 63-latka nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

REKLAMA:


Zapisy ustawy antyprzemocowej
    • Zgodnie z Ustawą antyprzemocową, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie.
    • W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu policjanci są zobligowani do co najmniej trzykrotnego sprawdzenia, czy są one respektowane.
    • Za niestosowanie się osoby do wydanego przez policję zakazu lub nakazu, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.
    • Osobie, która stosuje przemoc wobec osoby najbliższej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli sprawca stosuje przemoc wobec osoby nieporadnej ze względu na wiek, stan psychiczny lub fizyczny, kara wzrasta do 8 lat.
    • Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast jeśli ofiara przemocy targnie się na swoje życie, sprawca podlega karze do 12 lat pozbawienia wolności.
mł. asp. Małgorzata Pychner


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pietras (, #IP edc802a8c4) Odpowiedz

Karą powinien wpierd*l publiczny ruzgą po plecach. Tak żeby zapamiętał.