KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kolizja osobówki z łosiem

Dodano:
garwolin - Kolizja osobówki z łosiem

Dziś rano kobieta kierująca samochodem osobowym marku Suzuki zderzyła się z łosiem, przebiegającym przez drogę. Funkcjonariusze policji apelują o zachowanie ostrożności na drogach. Zderzenie z dużym zwierzęciem może zakończyć się tragedią.


- Dzisiaj tuż przed 7.00 rano policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Wanaty gm. Łaskarzew. Kierująca samochodem suzuki zderzyła się z łosiem, który przebiegał przez drogę. Zwierzę uciekło do pobliskiego lasu. Kobiecie na szczęście nic się nie stało, uszkodzony został jedynie samochód – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Policja przypomina!
Taki scenariusz może mieć miejsce nie tylko w samym lesie, ale także przy wjazdach do miast – tam gdzie jest nawet odrobina zieleni. Kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia przeszkody na drodze. Warto pamiętać, że brak ostrzegawczego znaku nie daje stuprocentowej gwarancji, że przed maskę samochodu nie wskoczy nagle jeleń, sarna lub dzik.
Policjanci podpowiadają, na co zwracać uwagę:
    • Dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu. Zwracajmy wówczas baczną uwagę na pobocza.
    • Oślepione przez światła reflektorów zwierzę rzadko ucieka, w większości przypadków zatrzymuje się i staje w bezruchu. Często tkwi w nim tak długo, aż nie pojawi się inny bodziec.
    • Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.
    • Zwracaj uwagę na znaki, dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt jest przeważnie nadmierna prędkość, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze oraz wydłuża drogę hamowania rozpędzonego auta.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.