czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Karol Okrasa spotkał się z uczniami ''Dwójki'' i ''Piątki''

Dodano:
garwolin - Karol Okrasa spotkał się z uczniami ''Dwójki'' i ''Piątki''

Karol Okrasa pojawił się wczoraj w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki przy okazji konkursu kulinarnego. Możliwość spotkania ze znanym kucharzem miały też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie.


Nie wszyscy wiedzą, że Karol Okrasa ma korzenie w gminie Maciejowice...
- Pamiętacie miejsca, w których spędzaliście wakacje w dzieciństwie? Ja pamiętam. Mam takie miejsce niedaleko Maciejowic nad Wisłą - to wieś Podwierzbie. Biegałem po tych polach, zbierałem grzyby, łowiłem ryby i podbierałem oczywiście dziadkom owoce z sadu, a potem wygłodniały chłonąłem smaki jedzenia przyrządzanego przez rodziców, ciocię i dziadków. Właśnie dlatego rozłożę tu moje stanowisko, rozpalę balbinkę i pokażę wam kilka potraw z mojego dzieciństwa. Spróbujemy je odtworzyć – tak znany kucharz Karol Okrasa rozpoczął odcinek pod nazwą „Gotowanie w krainie młodości” z cyklu „Okrasa łamie przepisy” w TVP, który został wyemitowany w 2017r.

Karol Okrasa inspiracją dla młodych pokoleń
Kucharz lubi przyjeżdżać do naszego powiatu i może być inspiracją dla wielu przyszłych kucharzy.

REKLAMA:


22 września na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie uczniowie z klas 2b, 3b i 3d wraz z wychowawczyniami - Jolantą Kondej, Anną Szewczyk i Katarzyną Przybysz - spotkali się ze znanym i lubianym kucharzem Karolem Okrasą.
Spotkanie odbyło się przy okazji konkursu kulinarnego, który odbył się w Dwójce.
 
Dzieci mogły podziwiać dania konkursowe, które oceniał Karol Okrasa, a także osobiście porozmawiać z mistrzem sztuki kulinarnej o zawodzie, który wykonuje.
Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a także sam Karol bardzo milo spędzili czas i wszyscy wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 33

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.