Wiadomości z Garwolina

Zderzenie osobówki i ciągnika w Chrominie

Dodano:
garwolin - Zderzenie osobówki i ciągnika w Chrominie

Wczoraj o godzinie 19.00 na drodze krajowej nr 76 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Na miejscu policjanci ustalili, że ciągnik nie miał odpowiedniego oświetlenia.


- Wczoraj około godz. 19 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 76 w miejscowości Chromin. Policjanci, którzy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący samochodem bmw 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego wjechał w tył jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego z przyczepą, którym kierował 67-latek. W wyniku zderzenia do szpitala trafił 18-letni pasażer ciągnika, który po badaniach mógł wrócić do domu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Z ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło podczas zmierzchu, zaś maszyna rolnicza nie posiadała odpowiedniego oświetlenia. W miejscu zdarzenia obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.  Kto i w jakim stopniu przyczynił się do tego zdarzenia wykaże prowadzone postępowanie –
informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP Garwolinie.
 
Policja apeluje do mieszkańców powiatu, żeby dbali o swój sprzęt rolniczy. To na nas spoczywa odpowiedzialność, aby nasze pojazdy były widoczne na drodze. Po zmroku nieoświetlony pojazd stanowi ogromne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pozostali kierowcy przejeżdżając przez mniejsze miejscowości powinni pamiętać o przestrzeganiu ograniczenia prędkości oraz uważnym obserwowaniu tego, co się dzieje na drodze, by w porę zareagować na pojawiające się zagrożenia.

zdjęcie: OSP Borowie

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.